Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

A    B    C    D    E    F    G    H    CH    I    J    K    L    M    N    O    P    Q    R    S    T    U    V    W    X    Y    Z 

Banánek

Familiární název pro pružnou jednopólovou zástrčku zajišťující perfektní spojení přibližně odpovídá jeho tvaru. Elektro banánek je pohodlnou cestou, jak mít jistotu kontaktu. Přitom je ale stále v pohotovosti pro snadné a rychlé spojení i rozpojení - ve zdířce drží pomocí ploché pružinky.

Banánek je standardizovaná součást určená pro zdířky s průměrem 4mm. V praxi banánky úspěšně nahradily do té doby používané šroubovací svorky a konektory. Nevýhodou, se kterou je třeba počítat, je chybějící stínění. Díky mnohonásobnému spojení jsou banánky využívané i pro přenosy signálů, například tedy jako příslušenství k reprokabelům.


Baterie

Elektrická baterie je propojená skupina elektrických článků, které dohromady fungují jako zdroj elektrické energie.

Klasická tužková AA baterie je podle definice tzv. galvanický článek, nejedná se de facto o baterii. Funguje na principu ionizace elektrod v elektrolytu a energie v něm vzniká na základě chemických reakcí.

Galvanických článků existuje velké množství druhů, které se navzájem liší hlavně materiálem elektrod a typem elektrolytu. Mezi nejznámější patří tzv. alkalický článek, což je zároveň nejběžnější typ baterie, nebo lithium-iontový akumulátor, který je velmi účinný a chlubí se vysokou životností.
Pokud využíváte baterie často, vyplatí se vám pořídit si nabíjecí baterie. Tím, že nemusíte po každém použití kupovat nové ušetříte jak svou peněženku, tak přírodu.

Pokud potřebujete článek s vyšším napětím, hranatá 9V baterie je přesně tím, co hledáte. Zkontrolujte nabídku našeho e-shopu pro přehled všech typů článků a baterií pro vaši potřebu.


Bandimex

Pro vázací a upevňovací techniku je Bandimex termín označující nekompromisní spolehlivost a kvalitu. Nerezové pásky Bandimex a upínací kleště řeší kotvení potrubí, chrániček i samotného vedení ke konstrukcím.

Výhodou systému Bandimex není jen materiál, který nepodléhá korozi a je tak vhodný nejen do interiéru, ale i do venkovního prostředí. Přes rozvoj elektrického a aku nářadí se zcela manuální ovládání pořád těší oblibě pro svou nezávislost a spolehlivost za všech podmínek. Bandimex kleště využívají silného tahu tvořeného pomocí šroubovice. Díky převodu je tak možné i s minimální montážní silou dosáhnout extrémně pevného upnutí.


Bleskojistka

Už z názvu je jasné, jaký základní účel bleskojistka plní. Svodič, jak zní její správný název, je elektrická součást chránící připojená zařízení před přepětím způsobeným nejen bleskem, ale i jakýmkoli jiným zdrojem. Princip funkce bleskojistky je ve své podstatě jednoduchý a tedy i vysoce funkční. Konstrukci tvoří dvě elektrody, kdy jedna z nich je vodivě spojena se zemí. Při vysoké úrovni přepětí vznikne mezi elektrodami v prostoru uzavřeného jiskřiště výboj a uzavře se tak zemnící obvod.

Ochrana proti přepětí je důležitou součástí obvodů nejen v domácnosti, ale i v průmyslu. Tam najde uplatnění složitější ventilová bleskojistka s omezovacím odporem, stále ale pracující na podobném principu zapálení oblouku mezi elektrodami. Zapojení bleskojistky je zřejmé právě z její funkce, rozhodně ale patří do rukou elektrikáře.


Bezdrátový zvonek

Ohlášení návštěvníků domu, bytu či kanceláře bez nutnosti instalace kabelového vedení řeší elegantně bezdrátový domovní zvonek. Vyplatí se všude tam, kde se při stavbě nebo rekonstrukci na umístění vhodného spojení interiéru a vstupních dveří zapomnělo nebo zkrátka nešlo realizovat z technických důvodů. Výhodný je bezdrátový zvonek do zásuvky nebo třeba na baterie i tehdy, kdy je žádoucí flexibilita v jeho umístění – jednou si jej dáte do blízkosti pracoviště, podruhé třeba do ložnice nebo kuchyně.

Pro ještě lepší přehled o pohybu osob před vchodem slouží bezdrátový zvonek s kamerou, případně s možností oboustranné komunikace v provedení s kamerou a mikrofonem. Takové řešení nabízí maximální možný komfort v řízení přístupu do objektu a stává se plnohodnotnou součástí zabezpečení.


Bodovka

Soustředěný proud světla produkují ze všech svítidel nejlépe bodovky. Konstrukčně jde o kuželové reflexní těleso s centrálně umístěným zdrojem v podobě halogenové výbojky nebo LED, to celé kryté obvykle plochým nebo vypouklým sklem. Nejčastěji se lze setkat s bodovkami na strop řešenými jako podhledové vestavné svítidlo. Díky důmyslnému pružinovému systému jsou vestavné bodovky zvlášť oblíbené pro instalaci do SDK podhledů.

Výhodou je jednoduchá konstrukce i kompaktní rozměry. Díky tomu lze s bodovkami kreativně pracovat v designu vašeho domu a dosáhnout zajímavého efektu světel a stínů. LED bodovky i jejich halogenové varianty lze pořídit nejen pro vnitřní instalaci. Venkovní LED bodovky jsou trendem moderních zahrad a exteriérového osvětlení cest i fasád domů.

Pro ještě lepší variabilitu použití je možné pořídit svítidlo s výklopným mechanismem a tím pádem možností směrování kuželu světla. Vnější konstrukce může být plastová nebo kovová s povrchovou úpravou lakem či chromováním.


Bojler

Principiálně jednoduchý ale také účinný způsob přípravy teplé vody pro domácnost a kancelář je bojler. Nejčastěji se lze setkat s bojlerem elektrickým, který vodu ohřívá pomocí vnořené topné patrony. Naproti tomu plynový bojler je vybaven vlastním hořákem pro spalování plynu a samozřejmě i odvodem spalin, který je nutné napojit na odpovídající spalinovou cestu v podobě kouřovodu a komína.

Pro maximální efektivitu ohřevu vody, zachování teploty co možná nejdelší dobu a také pro udržení hygienické čistoty je nádoba bojleru válcová případně oválná. Z hlediska umístění a orientace je možné volit bojler svislý i horizontální. Zajímavou alternativou je pořízení bojleru s výměníkem, který umožňuje napojení dalšího zdroje tepla, například solárních panelů.

A jak správně vybrat bojler? Obecné doporučení mluví o objemu 30-50 l na jednoho člena domácnosti. Zvýšenou spotřebu pak představuje přítomnost malých dětí a spotřebičů vody s velkými nároky. Pro čtyřčlennou rodinu s koupelnou vybavenou vanou to pak znamená bojler o objemu 150-200 l.


Box

Nedostatek napájecích míst pro všechny vaše kuchyňské spotřebiče při venkovním grilování? Nebo potřebujete mít zapojených více lamp najednou pro kvalitní osvětlení verandy? Zásuvkové boxy jsou odpovědí pro každého, kdo má problém s nedostatkem zásuvek na dosah.

Zásuvkové boxy jsou stanice, ve kterých najdeme větší množství elektrických zásuvek. Boxy jsou ideální pro použití venku, jelikož jsou na rozdíl od prodlužovaček kryté, proto jsou odolné vůči rozmarům počasí a jejich funkci neohrozí vlhkost a déšť.

Zásuvkový box 230V se svojí konstrukcí hodí k připojení do běžné uživatelské elektrické sítě.
Na našem e-shopu najdete perfektní nabídku spolehlivých zásuvkových boxů značky Schneider Electric, které jsou vhodné jak na venkovní použití, tak do interiéru. Vybírat si můžete z velké škály počtu zásuvek, designů a provedení.


Brána

Komunikační brána je pojem označující pro přenos a vyhodnocení vstupních signálů. Zajišťuje zároveň správné napájení připojeného zařízení. V případě GSM brány jde o prostředek určený ke spojení v systému elektroinstalace integrovaných spotřebičů, strojů a přístrojů do bezdrátové telefonní sítě. Pomocí brány je pak možné sdílet informace směrem ven i komunikovat signály z vnějšího prostředí dovnitř.

Oblíbené využití GSM brány je v systémech elektronického zabezpečení objektů. Všude tam, kde není možné využít pevnou telefonní síť nebo je tato v rámci průniku do chráněných prostor odpojena, je GSM cestou, jak dále komunikovat například s pultem centrální ochrany.

Další možnou aplikací je přesměrování telefonních hovorů do mobilní sítě. Vřazením brány do firemní telefonní ústředny lze dosáhnout výrazného zlevnění poplatků za služby operátora. GSM brána usměrní hovory na pevnou linku volajících do vaší GSM sítě a naopak.


Brašna

Brašna na nářadí je základní výbavou pořádkumilovného řemeslníka i lépe vybaveného kutila. Jakmile je potřeba přenášet nářadí z dílny kamkoli do terénu, je montážní brašna nezbytností. V praxi se nejvíce osvědčily kabely s popruhem přes rameno, pro méně početnou výbavu spíše menšího nářadí a spojovací materiál je ideální brašna na nářadí na opasek.

Speciální elektrikářská brašna nabízí právě v souvislosti s charakterem práce velké množství malých úložných prostor. Dosah nářadí na první sáhnutí je pro elektrikáře zásadní ve chvíli, kdy nechce soustředěný pohled do útrob rozvaděče odtrhnout a ztratit tak kontakt. Stejně tak dosah upínací pásky, konektoru nebo dutinky je schopná dobře organizovaná brašna usnadnit.

Jako kvalitní standard pro mnoho řemesel včetně toho elektrikářského se roky osvědčila brašna na nářadí Stanley. Výroba z pevné odolné tkaniny, omyvatelné dno z polypropylenu, pohodlný ramenní popruh nebo chytrá organizace kapes dělá z takového zavazadla praktického parťáka pro vaší práci.


Buben

Určitě je s ním seznámen každý, kdo někdy použil delší prodlužovačku, vysavač, nebo zahradní hadici. Takzvaný navíjecí buben je skvělou pomůckou pro skladování dlouhých drátů, hadic a kabelů, která funguje na stejném principu, jako například špulka od nitě.

Jak už tomu v dnešním technologickém světě bývá, i některé navíjecí kabelový bubny se můžou chlubit přídatnými technologickými funkcemi, jako je například elektrické navíjení.

Na našem e-shopu Elfetex naleznete široký výběr kvalitních elektrických prodlužovaček a kabelů na bubnu s různým počtem zásuvek s délkou kabelu až 50 metrů. Vyzkoušejte kvalitní prodlužovací kabely na bubnu od takových značek, jako jsou Elgotech nebo Kel.

Buben na prodlužovací kabel je jedna z nejpraktičtějších pomůcek pro každého, kdo využívá elektrické přístroje a nářadí v okolí domu, kdy se každý metr dosahu hodí.


Bytové svítidlo

Může se to zdát jasné, ale jaký je hlavní rozdíl mezi bytovým svítidlem a venkovním osvětlením? Rozdíl netkví jen v odolnosti materiálu, ale i ve svítivosti a způsobu rozptýlení světla – osvětlit uzavřený prostor je totiž zcela jiná disciplína než osvětlovat exteriér.

U vnitřního osvětlení můžeme mimo jiné popustit uzdu fantazii co se týká designového provedení. Bytové svítidlo totiž nemusí být jen zdrojem světla, ale i stylovým designovým kouskem.
Nezaměnitelnou atmosféru a skvělé zvýraznění interiérových elementů pro vás vykouzlí takzvaná bodová svítidla, která poslední dobou stále stoupají na popularitě.

Interiérová světla jsou také skvělou příležitostí, jak se esteticky vyjádřit. Zvolte z velké nabídky designových svítidel na našem e-shopu, kde mimo jiné najdete i všechny ostatní kategorie svítidel do interiéru i na ven!

A    B    C    D    E    F    G    H    CH   I    J    K    L    M    N    O    P    Q    R    S    T    U    V    W    X    Y    Z 

Familiární název pro pružnou jednopólovou zástrčku zajišťující perfektní spojení přibližně odpovídá jeho tvaru. Elektro banánek je pohodlnou cestou, jak mít jistotu kontaktu. Přitom je ale stále v pohotovosti pro snadné a rychlé spojení i rozpojení - ve zdířce drží pomocí ploché pružinky.

Banánek je standardizovaná součást určená pro zdířky s průměrem 4mm. V praxi banánky úspěšně nahradily do té doby používané šroubovací svorky a konektory. Nevýhodou, se kterou je třeba počítat, je chybějící stínění. Díky mnohonásobnému spojení jsou banánky využívané i pro přenosy signálů, například tedy jako příslušenství k reprokabelům.

Pro vázací a upevňovací techniku je Bandimex termín označující nekompromisní spolehlivost a kvalitu. Nerezové pásky Bandimex a upínací kleště řeší kotvení potrubí, chrániček i samotného vedení ke konstrukcím.

Výhodou systému Bandimex není jen materiál, který nepodléhá korozi a je tak vhodný nejen do interiéru, ale i do venkovního prostředí. Přes rozvoj elektrického a aku nářadí se zcela manuální ovládání pořád těší oblibě pro svou nezávislost a spolehlivost za všech podmínek. Bandimex kleště využívají silného tahu tvořeného pomocí šroubovice. Díky převodu je tak možné i s minimální montážní silou dosáhnout extrémně pevného upnutí.

Ohlášení návštěvníků domu, bytu či kanceláře bez nutnosti instalace kabelového vedení řeší elegantně bezdrátový domovní zvonek. Vyplatí se všude tam, kde se při stavbě nebo rekonstrukci na umístění vhodného spojení interiéru a vstupních dveří zapomnělo nebo zkrátka nešlo realizovat z technických důvodů. Výhodný je bezdrátový zvonek do zásuvky nebo třeba na baterie i tehdy, kdy je žádoucí flexibilita v jeho umístění – jednou si jej dáte do blízkosti pracoviště, podruhé třeba do ložnice nebo kuchyně.

Pro ještě lepší přehled o pohybu osob před vchodem slouží bezdrátový zvonek s kamerou, případně s možností oboustranné komunikace v provedení s kamerou a mikrofonem. Takové řešení nabízí maximální možný komfort v řízení přístupu do objektu a stává se plnohodnotnou součástí zabezpečení.

Už z názvu je jasné, jaký základní účel bleskojistka plní. Svodič, jak zní její správný název, je elektrická součást chránící připojená zařízení před přepětím způsobeným nejen bleskem, ale i jakýmkoli jiným zdrojem. Princip funkce bleskojistky je ve své podstatě jednoduchý a tedy i vysoce funkční. Konstrukci tvoří dvě elektrody, kdy jedna z nich je vodivě spojena se zemí. Při vysoké úrovni přepětí vznikne mezi elektrodami v prostoru uzavřeného jiskřiště výboj a uzavře se tak zemnící obvod.

Ochrana proti přepětí je důležitou součástí obvodů nejen v domácnosti, ale i v průmyslu. Tam najde uplatnění složitější ventilová bleskojistka s omezovacím odporem, stále ale pracující na podobném principu zapálení oblouku mezi elektrodami. Zapojení bleskojistky je zřejmé právě z její funkce, rozhodně ale patří do rukou elektrikáře.

Už z názvu je jasné, jaký základní účel bleskojistka plní. Svodič, jak zní její správný název, je elektrická součást chránící připojená zařízení před přepětím způsobeným nejen bleskem, ale i jakýmkoli jiným zdrojem. Princip funkce bleskojistky je ve své podstatě jednoduchý a tedy i vysoce funkční. Konstrukci tvoří dvě elektrody, kdy jedna z nich je vodivě spojena se zemí. Při vysoké úrovni přepětí vznikne mezi elektrodami v prostoru uzavřeného jiskřiště výboj a uzavře se tak zemnící obvod.

Ochrana proti přepětí je důležitou součástí obvodů nejen v domácnosti, ale i v průmyslu. Tam najde uplatnění složitější ventilová bleskojistka s omezovacím odporem, stále ale pracující na podobném principu zapálení oblouku mezi elektrodami. Zapojení bleskojistky je zřejmé právě z její funkce, rozhodně ale patří do rukou elektrikáře.

Principiálně jednoduchý ale také účinný způsob přípravy teplé vody pro domácnost a kancelář je bojler. Nejčastěji se lze setkat s bojlerem elektrickým, který vodu ohřívá pomocí vnořené topné patrony. Naproti tomu plynový bojler je vybaven vlastním hořákem pro spalování plynu a samozřejmě i odvodem spalin, který je nutné napojit na odpovídající spalinovou cestu v podobě kouřovodu a komína.

Pro maximální efektivitu ohřevu vody, zachování teploty co možná nejdelší dobu a také pro udržení hygienické čistoty je nádoba bojleru válcová případně oválná. Z hlediska umístění a orientace je možné volit bojler svislý i horizontální. Zajímavou alternativou je pořízení bojleru s výměníkem, který umožňuje napojení dalšího zdroje tepla, například solárních panelů.

A jak správně vybrat bojler? Obecné doporučení mluví o objemu 30-50 l na jednoho člena domácnosti. Zvýšenou spotřebu pak představuje přítomnost malých dětí a spotřebičů vody s velkými nároky. Pro čtyřčlennou rodinu s koupelnou vybavenou vanou to pak znamená bojler o objemu 150-200 l.

Nedostatek napájecích míst pro všechny vaše kuchyňské spotřebiče při venkovním grilování? Nebo potřebujete mít zapojených více lamp najednou pro kvalitní osvětlení verandy? Zásuvkové boxy jsou odpovědí pro každého, kdo má problém s nedostatkem zásuvek na dosah.

Zásuvkové boxy jsou stanice, ve kterých najdeme větší množství elektrických zásuvek. Boxy jsou ideální pro použití venku, jelikož jsou na rozdíl od prodlužovaček kryté, proto jsou odolné vůči rozmarům počasí a jejich funkci neohrozí vlhkost a déšť.

Zásuvkový box 230V se svojí konstrukcí hodí k připojení do běžné uživatelské elektrické sítě.
Na našem e-shopu najdete perfektní nabídku spolehlivých zásuvkových boxů značky Schneider Electric, které jsou vhodné jak na venkovní použití, tak do interiéru. Vybírat si můžete z velké škály počtu zásuvek, designů a provedení.

Komunikační brána je pojem označující pro přenos a vyhodnocení vstupních signálů. Zajišťuje zároveň správné napájení připojeného zařízení. V případě GSM brány jde o prostředek určený ke spojení v systému elektroinstalace integrovaných spotřebičů, strojů a přístrojů do bezdrátové telefonní sítě. Pomocí brány je pak možné sdílet informace směrem ven i komunikovat signály z vnějšího prostředí dovnitř.

Oblíbené využití GSM brány je v systémech elektronického zabezpečení objektů. Všude tam, kde není možné využít pevnou telefonní síť nebo je tato v rámci průniku do chráněných prostor odpojena, je GSM cestou, jak dále komunikovat například s pultem centrální ochrany.

Další možnou aplikací je přesměrování telefonních hovorů do mobilní sítě. Vřazením brány do firemní telefonní ústředny lze dosáhnout výrazného zlevnění poplatků za služby operátora. GSM brána usměrní hovory na pevnou linku volajících do vaší GSM sítě a naopak.

Brašna na nářadí je základní výbavou pořádkumilovného řemeslníka i lépe vybaveného kutila. Jakmile je potřeba přenášet nářadí z dílny kamkoli do terénu, je montážní brašna nezbytností. V praxi se nejvíce osvědčily kabely s popruhem přes rameno, pro méně početnou výbavu spíše menšího nářadí a spojovací materiál je ideální brašna na nářadí na opasek.

Speciální elektrikářská brašna nabízí právě v souvislosti s charakterem práce velké množství malých úložných prostor. Dosah nářadí na první sáhnutí je pro elektrikáře zásadní ve chvíli, kdy nechce soustředěný pohled do útrob rozvaděče odtrhnout a ztratit tak kontakt. Stejně tak dosah upínací pásky, konektoru nebo dutinky je schopná dobře organizovaná brašna usnadnit.

Jako kvalitní standard pro mnoho řemesel včetně toho elektrikářského se roky osvědčila brašna na nářadí Stanley. Výroba z pevné odolné tkaniny, omyvatelné dno z polypropylenu, pohodlný ramenní popruh nebo chytrá organizace kapes dělá z takového zavazadla praktického parťáka pro vaší práci.

Určitě je s ním seznámen každý, kdo někdy použil delší prodlužovačku, vysavač, nebo zahradní hadici. Takzvaný navíjecí buben je skvělou pomůckou pro skladování dlouhých drátů, hadic a kabelů, která funguje na stejném principu, jako například špulka od nitě.

Jak už tomu v dnešním technologickém světě bývá, i některé navíjecí kabelový bubny se můžou chlubit přídatnými technologickými funkcemi, jako je například elektrické navíjení.

Na našem e-shopu Elfetex naleznete široký výběr kvalitních elektrických prodlužovaček a kabelů na bubnu s různým počtem zásuvek s délkou kabelu až 50 metrů. Vyzkoušejte kvalitní prodlužovací kabely na bubnu od takových značek, jako jsou Elgotech nebo Kel.

Buben na prodlužovací kabel je jedna z nejpraktičtějších pomůcek pro každého, kdo využívá elektrické přístroje a nářadí v okolí domu, kdy se každý metr dosahu hodí.

Může se to zdát jasné, ale jaký je hlavní rozdíl mezi bytovým svítidlem a venkovním osvětlením? Rozdíl netkví jen v odolnosti materiálu, ale i ve svítivosti a způsobu rozptýlení světla – osvětlit uzavřený prostor je totiž zcela jiná disciplína než osvětlovat exteriér.

U vnitřního osvětlení můžeme mimo jiné popustit uzdu fantazii co se týká designového provedení. Bytové svítidlo totiž nemusí být jen zdrojem světla, ale i stylovým designovým kouskem.
Nezaměnitelnou atmosféru a skvělé zvýraznění interiérových elementů pro vás vykouzlí takzvaná bodová svítidla, která poslední dobou stále stoupají na popularitě.

Interiérová světla jsou také skvělou příležitostí, jak se esteticky vyjádřit. Zvolte z velké nabídky designových svítidel na našem e-shopu, kde mimo jiné najdete i všechny ostatní kategorie svítidel do interiéru i na ven!