Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

MCLED Lampa UVC Protect 36W 360° dezinfekční

MCLED Lampa UVC Protect 36W 360° dezinfekční

Kód ELFETEX
11.395.448
EAN
8595607248310
Kód výrobce
ML-435.001.57.0

Informace o produktu

Lampa UVC-Protect slouží pro dezinfekci vnitřních prostor v domácnostech, školách, restauracích, kancelářích, ubytovacích zařízeních apod. Správným použitím lampy se zajistí zničení až 99,9% mikroorganismů. Lampa tak pomáhá udržet interiér bez škodlivých bakterií, virů, plísní a ostatních mikroorganismů. Desinfikuje nejenom prostor ale i povrchy jednotlivých předmětů. Navíc odstraňuje případný zápach ze zvířat. Je použitelná v domácnostech i ve veřejném sektoru. Uplatnění najde jak v bytech, tak i v kancelářích, restauracích, hotelech, nemocnicích atd.

Pro provedení dezinfekce postačuje jen 15 až 60 minut v závislosti na velikosti prostoru. Jedna lampa vydezinfikuje místnost o velikosti až 40 m2. Do větších prostor můžete použít více lamp. Trubice generuje UV záření o vlnové délce 253,7 nm, jehož paprsky narušují molekulární strukturu RNA a DNA kyselin. Vlivem toho mikroorganismy ztrácejí schopnost reprodukce a umírají. Avšak UV záření může způsobit poškození lidské kůže a zraku. Proto lampu provozujte bez přítomnosti osob, zvířat a rostlin. Dále je nutno z dezinfikovaného prostoru odstranit předměty citlivé na UV záření, např. hedvábí, obrazy, fotografie.

Popis lampy

Lampa má moderní design v černé barvě, kompaktní velikost, jednoduché ovládání a je nenáročná na údržbu. Šňůrový přívod o délce 1,5 metru je zakončen vidlicí pro připojení do běžné zásuvky. Součástí balení je výstražná visačka a dálkové ovládání. Bezpečný provoz lampy zajišťuje funkce opožděného startu, která odloží aktivaci časovače o 10 vteřin, a integrovaný senzor přítomnosti a pohybu osob nebo domácích zvířat, který v případě potřeby proces dezinfekce přeruší. Jakékoliv znečištění povrchu trubice snižuje účinnost dezinfekce, proto trubici udržujte čistou a dle potřeby ji otřete měkkým hadříkem bez použití organických rozpouštědel.

Umístění lampy

Lampu můžete uchopit za její boční část a snadno ji přenést na zvolené místo. Doporučujeme ji situovat doprostřed místnosti na pevný a rovný podklad do výšky přibližně jeden metr nad podlahou. Na spodní straně podstavy lampy jsou čtyři měkké podložky zabraňující poškrábání povrchu nábytku. Zároveň snižují riziko nežádoucího posunu lampy.

Případně můžete lampu umístit na stativ, který je k dispozici v rámci volitelného příplatkového příslušenství. Výška stativu je plynule nastavitelná v rozsahu od 62 do 150 cm. Součástí stativu je oboustranně lepicí páska suchého zipu, prostřednictvím kterého lze lampu ke stativu opakovaně fixovat.

Zapnutí lampy a volba časovače

Lampu neprovozujte s poškozeným napájecím přívodem nebo trubicí. Po zapojení do zásuvky lampa vydá krátký zvukový signál a přejde do pohotovostního stavu, který je signalizován blikáním červené kontrolky. Krátkým stisknutím tlačítka zvolíme v závislosti na velikosti místnosti požadovanou délku časování 15, 30, 45 nebo 60 minut, viz srovnávací tabulka uvedená v návodu. Vybraný časovač je indikován příslušnou kontrolkou, která začne blikat rychleji. Časovač se spustí za deset vteřin. Tento proces je doprovázen přerušovaným zvukovým signálem se zvyšující se frekvencí. 

Během této doby je nutno prostor opustit a od lampy se dostatečně vzdálit, protože jinak integrovaný senzor přítomnosti a pohybu z bezpečnostních důvodů zabrání spuštění časovače. Dosah senzoru činí až pět metrů a osoby a zvířata může detekovat i za dutými stěnami, dřevěnými dveřmi, okny či skleněnými příčkami.

Pokud je trubice zapnuta, mikrovlnný senzor nepřetržitě monitoruje okolí. Když zaznamená pohyb osob nebo zvířat, trubice zhasne, zazní krátký zvukový signál, rozblikají se všechny kontrolky a časovač bude pozastaven. Pokud během 20 vteřin není detekován žádný další pohyb, trubice se znovu rozsvítí a časovač pokračuje v činnosti, dokud neuplyne původně nastavený čas.

Po uplynutí nastaveného času trubice zhasne a lampa se vrátí do pohotovostního stavu.

Dálkové ovládání

Pro volbu časovače můžete použít i dálkové ovládání. Tlačítkem ON/OFF se spouští 45minutový časovač. Toto tlačítko slouží i pro vypnutí již spuštěného kteréhokoliv časovače. Pro aktivaci časovače na 15, 30 nebo 60 minut jsou určena samostatná tlačítka. Před prvním použití dálkového ovládání je nutno u baterie vyjmout bezpečnostní fólii.

Trubice

Trubice je uživatelsky vyměnitelná, její průměrná životnost je 8000 hodin. Náhradní trubici lze zakoupit v rámci příslušenství. Pokud by bylo nutno provést výměnu trubice, vyjměte gumovou zátku v horní části držáku lampy a vzniklým otvorem trubici opatrně vysuňte. Z bezpečnostních důvodů při tom používejte vhodné rukavice a trubici nezapomeňte očistit. Vadnou trubici odevzdejte na příslušné recyklační místo určené pro světelné zdroje.

Skladování a likvidace lampy

Po skončení dezinfekce prostoru lampu bezpečně uložte zpět do originálního obalu a uchovávejte ji mimo dosah dětí. Pokud lampu nebudete delší dobu používat, vyjměte baterie z dálkového ovladače. Po skončení životnosti lampy ji odevzdejte na příslušné recyklační místo určené pro elektrospotřebiče a světelné zdroje.

 • Značka MCLED
Bytová svítidla - stolní lampy
 • Způsob montáže Stojan (základna)
 • třída ochrany II
 • Objímka 2G11
 • Barva těla svítidla Černá
 • S vypínačem Ano
 • Materiál pouzdra Plast
 • Svítidlo Ostatní, jiné
 • Typ svítidla Stolní lampa
 • Barva krytu Bez
 • Materiál krytu Bez krytu
 • Jmenovité napětí od / do 220 - 240 V
 • Se světelným zdrojem Ano
 • Vhodné pro počet svítidel 1
 • Provozní zařízení součástí Ano

Ke stažení

Mohlo by Vás zajímat