Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Legrand: záložní zdroje napájení s jednofázovým výstupem

UPS s jednofázovým výstupem obsahují širokou škálu produktů pro napájení zařízení v rezidenčních a SOHO aplikacích, stejně jako pro napájení kritických aplikací v IT segmentu. Nabídka zdrojů nepřerušovaného napájení dokáže uspokojit veškeré požadavky nejen na výkon a dobu zálohy, ale především na technické řešení. UPS Legrand jsou řešením pro všechny aplikace.

Portfolio konvenčních a modulárních jednofázových UPS s různou topologií systému čítá spolehlivá zařízení, která se jednoduše instalují a konfigurují a obsahuje UPS s jmenovitým výkonem od 600 VA do 10 000 VA. Jedním z hlavních faktorů výběru UPS je topologie systému, konstrukce UPS, která má vliv na aplikace použití. Existují tři topologie systému, Off-Line, Line Interactive a On-Line.

TOPOLOGIE OFF-LINE

UPS s topologií Off-Line jsou jednoduchými zařízeními, které obsahují minimální počet výkonových prvků. Tyto zdroje nevyžadují kontinuální chlazení a neobsahují ventilátory. Jejich provoz je tichý a lze je umístit kamkoliv, i tam, kde se nachází uživatel. Tyto UPS jsou schopny zálohovat a chránit zátěž proti třem základním problémům, které se mohou objevit v nadřazené distribuční síti – výpadek a ztráta napájení, krátkodobé podpětí na vstupu UPS a krátkodobé přepětí na vstupu UPS.

Použití: UPS s topologií Off-Line jsou primárně určené pro zálohování domácí elektroniky, PC, TV včetně příslušenství, herních konzolí, a podobných spotřebičů.

TOPOLOGIE LINE INTERACTIVE

Produktové řady UPS s topologií Line Interactive se liší v několika aspektech. UPS konstruované s touto topologií lze používat v široké škále aplikací a je vždy nutné vybrat to správné konkrétní provedení. Zdroje obsahují regulátor napětí, který, jakožto výkonový prvek, je potřeba chladit. UPS, hlavně zdroje ve vyšších výkonových hladinách, obsahují ventilátor, a je tak potřeba zhodnotit, kde bude UPS instalován za účelem splnění environmentálních vlivů. UPS s touto topologií umí zálohovat a chránit zátěže proti stejným poruchám jako UPS s topologií Off-Line. Navíc, skrze zapojený regulátor napětí, lze zálohovat a chránit připojené zařízení i proti dlouhodobým podpětím a přepětím.

Použití: UPS s topologií Line Interactive je široké. UPS s nižšími výkony (do 1000 VA) lze použít v rezidenčních a SOHO aplikacích, tedy pro napájení PC nebo TV. Tyto typy UPS lze použít i pro napájení domácí bílé techniky, popř. oběhových čerpadel či jakýchkoliv jiných náročných rezidenčních zátěží. UPS s vyššími výkony (nad 1000 VA) lze použít pro napájení sofistikovanějších zátěží jako jsou servery, menší datové sítě a podobně.

TOPOLOGIE ON-LINE

Topologie On-Line, tzv. topologie dvojité konverze, je nejlepší topologií, s jakou jsou UPS vyráběny. Konstrukce se mimo jiné skládá z usměrňovače, který vstupní AC napájecí napětí usměrní na DC napětí v meziobvodu, které je pak ve střídači následně konvertováno zpět na výstupní AC napětí. Těmito dvěma prvky je tvořena výše zmíněná dvojitá konverze. Pro správnou funkci a zajištění dlouhé doby životnosti je UPS vybaven ventilátorem, který jej kontinuálně ochlazuje. Při výběru UPS je tedy nutné zohlednit i hlučnost UPS. Zdroje s topologií On-Line jsou schopné zálohovat a chránit zátěž proti stejným poruchám jako zdroje s topologií Line Interactive. Navíc jsou schopné zálohovat a chránit zátěž proti poruchám způsobeným změnou frekvence.

  • Změna frekvence a její stability (změny v zatížení generátorů)
  • Přechodové jevy při přepínání (mžikové výkyvy napětí)
  • Rušení na přívodním vedení (různé elektromagnetické rušení generované svářecími aparaturami, tiskárnami nebo tyristory)
  • Harmonické zkreslení na vedení, které je způsobeno nelineárními zátěžemi (frekvenční měniče, spínané zdroje apod.)

Použití: UPS s topologií On-Line lze použít v jakékoliv kritické aplikaci. Jde o místa, kde je potřeba zajistit kontinuální napájení jakékoliv aplikace. Nejčastěji se jedná o IT, servery, zdravotnictví, průmysl apod.

Níže vám podrobněji představíme vybrané modely UPS z nabídky Legrand, jejich vlastnosti a také využití. Případné konkrétní dotazy nejen k těmto produktům prosím směřujte přímo na Legrand.

Keor PDU

Keor PDU je unikátní zařízení, které v sobě kombinuje UPS a PDU. Je navržen a vyráběn v provedení, které umožňuje montáž do 19“ datového rozváděče. S ohledem na kompaktní rozměry a výšku 2U lze UPS instalovat i jako samostatně stojící zařízení, kdekoliv, kde je potřeba.

Vlastnosti

Jmenovitý výkon UPS je 800VA/480W přičemž může zálohovat zátěž až po dobu 15 minut. UPS je konstruován v topologii Off-Line jako zařízení s nízkými výkonovými ztrátami a zároveň jako zařízení s nízkými náklady na provoz.

Zařízení do každé aplikace

Keor PDU je dodáván s osmi FR, Schuko nebo IEC zásuvkami. Vstupní zásuvka je typu IEC C14. Tři LED diody, umístěné na předním panelu UPS, znázorňují aktuální provozní stav, ve kterém se Keor PDU nachází. UPS umožňuje základní komunikaci s PC skrze USB konektor.

Keor MULTIPLUG

Keor Multiplug je zdroj nepřerušovaného napájení s topologií Line Interactive. Je vyráběn v provedeních s jmenovitým výkonem 600 VA / 360 W a 800 VA / 480 W. Je předurčen pro použití v rezidenčních a SOHO aplikacích

Vlastnosti

UPS je vybaven LED diodami a podsvíceným tlačítkem, které zobrazují aktuální provozní stav a signalizují případné alarmy. Zařízení je vybaveno interním regulátorem napětí, který chrání zálohovanou zátěž před výkyvy napětí. Keor Multiplug obsahuje USB konektor pro napájení jakéhokoliv mobilního zařízení, např. telefonu nebo tabletu.

 

 

Zálohování jakékoliv zátěže

Ať už je zátěží pracovní stanice, nebo televize se satelitním přijímačem, Keor Multiplug poskytuje dostatečný počet zásuvek. UPS je vybaven 4 zálohovanými zásuvkami s ochranou proti přepětí a 2 zásuvkami s ochranou proti přepětí. UPS je vyráběn se zásuvkami typu French nebo Schuko.

Keor SP

Keor SP je zdroj nepřerušovaného napájení s topologií Line Interactive, který je díky svým kompaktním rozměrům určen mimo jiné pro zálohování tam, kde jsou velké požadavky na velikost UPS, jako je například zálohovaní bankomatů nebo pokladen. UPS je vyráběn se jmenovitým výkonem 600-2000 VA a pracuje s účiníkem 0,6.

 

Vlastnosti

UPS obsahuje LED pásek tvořený 3 diodami, které zobrazují aktuální stav zdroje. Navíc obsahuje tlačítko pro okamžité ztlumení, pakliže UPS signalizuje např. chod na baterie. Zařízení je dodáváno s IEC nebo s kombinací IEC a French zásuvek v celkovém počtu až 6 zásuvek.