Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Jak vyzdobit domov na Vánoce

Čas vánočních svátků už se pomalu ale jistě blíží a s ním přichází i všudypřítomná světla, ozdoby a ornamenty, které tuto magickou část roku perfektně dotvářejí. Přeneste si kus této nezaměnitelné atmosféry i do svého vlastního domova – vyzdobte si ho vánočním osvětlením a darujte si tak ten nejkouzelnější advent.

Světla, světla, světla

Přestože Vánoce připadají na tu nejtemnější část roku, kdy slunko zapadá ještě před odpolední svačinou, o světla rozhodně není nouze. Pouliční lampy, stromy i domy září třpytivými žárovičkami a vytvářejí tak nezaměnitelnou atmosféru. Vánoční osvětlení proto nesmí chybět jako základ krásné výzdoby.

Světelné řetězy, dráty nebo závěsy nejsou drahé a dokážou neuvěřitelně zútulnit každý prostor. Nebojte se řetězem ozdobit například veřeje nebo kusy nábytku a uvidíte, že i bez jediné rozsvícené lampy bude váš byt naplněn jemným a teplým světlem. Ideální na mrazivé večery s šálkem čaje!

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.021.936

Nebojte se rozsvítit celý byt!

Byla by škoda nechat si takovou krásnou třpytivou podívanou jen pro sebe – přece jen jsou Vánoce časem štědrosti. Vánoční osvětlení do okna zkrásní nejen váš byt, ale nadělí vánočního ducha i lidem na ulici. Kromě toho si můžete s designy osvětlení skutečně vyhrát, kromě světelných řetězů či závěsů můžete sáhnout i po nejrůznějších tematických tvarech a motivech.

Pokud máte zahradu, vsaďte také na venkovní vánoční osvětlení. Prosvětlete například keře či stromy, které jsou vidět z vašich oken a třeba i z ulice. Vytvoříte tím krásnou atmosféru i pro kolemjdoucí.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

Stromeček je půlka Vánoc

Pokud patříte mezi ty, kteří si vánoční stromeček rádi ozdobí ještě před štědrým dnem, neváhejte! Nic nedotvoří tu pravou vánoční náladu tak, jako krásně nazdobený stromeček. Využijte vánoční osvětlení na stromeček, abyste svůj byt naplnili krásnou a jemnou září.

Není všechna krása, co svítí!

Teď když máte svůj byt krásně nasvícený je čas dotvořit výzdobu vánočními dekoracemi do bytu. K Vánocům a adventu samozřejmě neodmyslitelně patří adventní věnec – zkuste si ten svůj vyrobit, aby co nejlépe doplňoval ostatní výzdobu a váš interiérový design. Dále nic nezkazíte modelem betlému nebo perníkovou chaloupkou – obojí je skvělá aktivita pro děti.

K výzdobě využijte také smrkové či borové chvojí. Nejenže poslouží jako krásná přírodní dekorace, ale také krásně provoní celý byt.

Nezapomeňte také na jiné krásy, které nám nabízí příroda. Jmelí nebo šišky ze stromů můžete snadno nabarvit zlatou nebo stříbrnou barvou, či je nechat bez úpravy a použít je jako krásný doplněk do každého kouta.

Šťastné a Veselé

Pokud potřebujete poradit s výběrem vánočního osvětlení, neváhejte kontaktovat specialisty u nás v Elfetexu, kteří Vám rádi zodpoví jakýkoli dotaz. Jinak nezbývá nic než popřát krásně prožité svátky a hodně štěstí při výzdobě vašeho domova!

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130