Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Vážení zákazníci, 18.12. bude poslední den, kdy budeme expedovat objednávky se všemi druhy přeprav. Od 19.12. - 22.12. budeme expedovat pouze expresní odběr na pobočce. Do standardního režimu se vrátíme 2.1.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky. Více informací naleznete zde.

Vážení zákazníci, v pondělí 4.3.2024 od 12:00 do 17:00 bude náš e-shop dočasně nedostupný z důvodu plánované odstávky serveru. Děkujeme vám za pochopení.

Vážení zákazníci, ve čtvrtek  4.4.2024 od 14:00 do 20:00 bude náš e-shop dočasně nedostupný z důvodu plánované odstávky serveru. Omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, kvůli technickým problémům nemusí e-shop fungovat správně. Na odstranění chyby intenzivně pracujeme, omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, kvůli probíhajícím inventurám nemusí odpovídat aktuálně se zobrazující skladové zásoby. Objednávky zboží, začínáme expedovat 3.1.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky.

Vážení zákazníci, poslední závoz zboží na pobočky a kurýrní službou bude dne 18.12.2020. Zboží skladem na pobočkách lze vyzvedávat do 23.12.2020. V období inventur budou uvdedené skladové dispozice na e-shopu pouze orientační.

Vaše objednávky budou opět vyřizovány od 4.1.2021. Více info zde.

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníci na elfetex fest 2022 je tady! « 

 Vážení zákazníci, 2.4.2024 jsme pro vás otevřeli novou pobočku v Hradci Králové, těšíme se na vaši návštěvu. Více info zde.

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníky  WORKOUT 2024 je tady! « 

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníci na elfetex fest 2022 je tady! « 

» Každý čtvrtek probíhá pro registrované velkoobchodní zákazníky prodejní akce Čtvrtkobraní. Zjistěte více. «

Jak vyrobit držák na nářadí?

Zařizujete si novou dílnu, nebo tu svou stávající chcete chytře a prakticky vylepšit? Tady jste na správném místě. V tomto článku se dozvíte, jak vyrobit držák na ruční nářadí, který vám kromě extra úložného prostoru přinese i lepší organizaci.


Díky našemu jednoduchému návodu budete mít ve své sadě nářadí vždy přehled. Stačí vám jen trocha materiálu a pomůcek – vzhůru do dílny!

Vlastnoručně vyrobený držák na ruční nářadíVlastnoručně vyrobený držák na ruční nářadí

Co budete potřebovat?

K výrobě vašeho nového držáku na ruční nářadí budete potřebovat:
⦁ smrkovou spárovku – tloušťka 20 mm na tělo a 18 mm na záda,
⦁ pokosovou a stolní pilu,
⦁ metr, pravítko, tužku,
⦁ úhelník,
⦁ vykružovák,
⦁ smirkový papír,
⦁ lepidlo na dřevo,
⦁ vruty,
⦁ truhlářské svěrky.

Kód ELFETEX 11.021.936

Jak si držák navrhnout a připravit díly?

Rozměry držáku na sadu nářadí si zvolte sami podle toho, kolik nářadí potřebujete uskladnit a jak velké jsou vaše prostory. Jedná se o kvádrovou polici. Budete potřebovat záda konstrukce, strany a police. U zad konstrukce počítejte s cca 2 cm extra pro upevnění držáku.

V nejspodnější polici, která zároveň tvoří dno konstrukce, budou vyvrtané otvory pro zavěšení nástrojů jako jsou šroubováky, nastavitelné klíče, špachtle atp. Mezi těmito otvory budou vsunuté přepážky. Ty naměřte dostatečně vysoké, aby doléhaly na polici nad.

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

Jak na výrobu?

Narýsované díly si vyřežte – záda ze silnější spárovky, zbytek dílu ze slabší. Vše pečlivě obruste smirkovým papírem.

Do spodní police udělejte výřezy ve tvaru písmene U. Pomocí vykružováku vyřízněte okrouhlou část, přímočarou pilou je pak vyřízněte. Nezapomeňte obrousit hrany.

Výřezy oddělte připravenými přepážkami. Nyní zbývá dát všechny police a strany dohromady. Můžete držák sbít hřebíky či sešroubovat dohromady pomocí vrtáku. Profesionální truhlář by ale použil lamely a lepidlo na dřevo.
Pokud použijete lepidlo na dřevo, nezapomeňte držák upevnit svorkami a nechat minimálně 24 hodin poctivě zaschnout.

Následující den pak stačí přibýt či našroubovat záda tak, aby na horní straně přebývaly 2 cm pro uchycení – a držák je hotový

Dokončující detaily

Po připevnění zad vyvrtejte do přebývajícího kusu zas dva otvory pro zavěšení na hřebíky. Dále můžete držák nechat takový, jaký jste ho vyrobili, nebo můžete popustit uzdu vlastní fantazii.

Držák se hodí nalakovat – to může i prodloužit jeho životnost. Pokud ale chcete držáku dát osobní dotek, nechte například své děti s barvami, aby se na poličce vyřádili.

Nyní je držák hotový. V něm můžete skladovat vše od kleští, nůžek, pilníků až po vrtáky – zkrátka multifukční úložný prostor – a vyrobil jste ho vy.

Kde nakoupit pomůcky za přívětivou cenu?

Pokud k tomuto projektu potřebujete nakoupit materiál či pomůcky, neváhejte a navštivte náš e-shop. Zde najdete skvělý výběr nářadí, stavebních i kutilských materiálů a pomůcek za ty nejlepší ceny na trhu. Pro kutily jedině Elfetex.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130