Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Pronajímáte nemovitost mimo město? 3 způsoby, jak ji uhlídat před zloději a požárem

Pronajímání chaty, domu nebo jiné nemovitosti patří mezi nejvíce lukrativní způsoby přivýdělku. Odvrácenou stranou mincí je to, že mimo hlavní sezónu bývají opuštěné, a nemáte nad nimi úplnou kontrolu. Zvlášť pokud se nachází v přírodě nebo na méně frekventovaném místě. V takovém případě byste měli zvážit vyšší stupeň zabezpečení.

Zabezpečovací systémy zažívají v současné době velký boom. Svůj podíl na tom má nejen výborný přístup k moderním technologiím, ale také větší finanční dostupnost. Po zabezpečovacích vychytávkách sahají zejména majitelé, kteří do nemovitostí investovali velké peníze (drahé vybavení, obrazy, vířivka) nebo nemovitost pronajímají na odlehlejším místě (chaty a chalupy v přírodě). Týká se tato situace právě vás? Zjistěte, jak uhlídat svůj pozemek před přírodními nástrahami a předejít krádežím nebo vandalismu.

3 zabezpečovací technologie, s nimiž budete mít vše pod kontrolou

Co je to tedy ono známé BOZP? Samotná zkratka označuje Bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Pod takovým termínem se skrývá systém definice rizik a zároveň i cest k jejich eliminaci. Výsledkem správného nastavení systému by mělo být ideálně nulové riziko pracovního úrazu. Sebelepší BOZP samozřejmě nedokáže odstranit veškerou lidskou chybu a z pracovišť vymýtit třeba pád ze žebříku. Rozhodně ale dodá informace k tomu, aby se tak nestalo v důsledku špatné volby obuvi.

Každé pracoviště musí mít sestaven jednotný dokument, který jednotlivým pracovním pozicím a k nim příslušným pracovním úkonům přiřadí možné hrozby v oblasti zdraví pracovníků. Zároveň tento materiál obsahuje i pokyny, jejichž respektováním se lze jmenovaným rizikům vyhnout. K takovým pokynům patří mimo jiné i použití konkrétních ochranných pracovních pomůcek a pracovního oblečení či obuvi.  

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.021.936

1) Kamera

Naprostý základ představuje venkovní kamera, která spolehlivě snímá okolí v té nejvyšší kvalitě (např. FullHD 1080p) – ve dne, v noci. Stačí ji propojit se svým telefonem a rázem budete mít perfektní přehled, co se u vás děje. Při detekci pohybu začne kamera ukládat záznamy nebo pořizovat fotografie, a navíc vás o tom okamžitě informuje prostřednictvím notifikace. Některé modely disponují také integrovaným mikrofonem a reproduktorem, což vám umožní oboustranně komunikovat. Skvělým doplňkem je rovněž domácí videotelefon (se zabudovanou kamerou), který vám ukáže, kdo stojí před dveřmi.

Tip: Pokud nechcete investovat do venkovní kamery, pořiďte si alespoň její maketu. Průzkumy ukazují, že falešná kamera dokáže zdálky odradit celou řadu zlodějů a vandalů.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

2) Požární systém

Někdy riziko nepředstavují zloději, ale samotní hosté. Stačí chvilka nepozornosti během vaření, neopatrná manipulace se svíčkami a katastrofa je na světě. V takovém případě se může hodit detektor kouře a plynu, který dokáže včas odvrátit hrozící nebezpečí. Jakmile detekuje větší míru kouře či plynu ve vzduchu, začne okamžitě signalizovat riziko požáru. Jeho výhodou je dlouhá životnost (mohou vydržet i 10 let), jednoduchá instalace i vysoká odolnost vůči vlhkosti nebo okolní teplotě.

Tip: Pokud máte doma vířivku, bazén, studnu nebo jakoukoliv jinou vodní plochu, doporučujeme pořídit vodní detektory.

3) Chytrý alarm

A na závěr nejhorší možný scénář. Nemáte doma kameru, nacházíte se daleko od své nemovitosti a zloděj se do ní pokouší vloupat. V takovém případě vás zachrání už jenom alarm. Nejlepší volbu představuje inteligentní bezdrátový alarm, který můžete opět řídit pomocí svého telefonu. Výhodou je snadná instalace, dlouhá výdrž baterií v senzorech (až 5 let), jednoduché ovládání a celá řada praktických funkcí (například kontrola zavřených dveří a oken). Jedná se o perfektní řešení v situaci, kdy doma máte cenné předměty a váš pozemek představuje pro zloděje až moc velké lákadlo.

Tip: Chytré řešení představují také senzory oken a dveří, které kontrolují jejich správné dovření.

Další porce zabezpečovací techniky

Máte ve svém vlastnictví byt, který často pronajímáte? Pak by vás mohl zajímat článek: Moderní zabezpečení vám zajistí klid, soukromí a bezpečí. Jak na něj?, kde najdete další užitečné tipy.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130