Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Moderní zabezpečení vám zajistí klid, soukromí a bezpečí. Jak na něj?

Zásah do soukromí je vždy krajně nepříjemná věc. Pokud je to ale navíc spojeno s vaším domovem, kde nejde jen o vás samotné, ale také o vaše blízké, přestává všechna legrace. Domácnost je výsostné území a jako takové si zaslouží patřičnou ochranu.

Domácí alarmy a kamerové systémy zažívají v posledních letech opravdový boom. Může za to nejen napjatá situace ve společnosti, ale také dostupnost dříve nákladných a složitých technologií. Dopřát rodinnému domu, chalupě nebo městskému bytu opravdu účinnou ochranu proti vniknutí už tak není žádný problém.

Základem zabezpečení domácnosti je ochrana samotného vstupu

Logickým prvním krokem k vyšší bezpečnosti vašeho domova je pořízení kvalitních zámků. Pro účel zvýšené ochrany byly vyvinuty speciální elektrické zámky vchodových dveří, jejichž ovládání máte zcela ve své moci i na dálku. V kombinaci s domovními zvonky umožňujícími komunikaci s příchozím ještě před tím, než mu umožníte vstup, jde o efektivní ochranu neoprávněného vniknutí. Bez vaší autorizace nebo bez použití speciálního klíče dveře prostě nikdo neodemkne.

Zabezpečení domácnosti mohou významně přispět i venkovní bezpečnostní kamery. Dokonce i v případě, že jde jen o věrné napodobeniny, je takové opatření funkční a ověřenou prevencí. Pokud se rozhodnete investovat do funkčního provedení, dostáváte k tomu ještě možnost uchování záznamu nebo kontroly vaší nemovitosti v reálném čase prostřednictvím internetu. 

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.021.936

Nebezpečí pro vaši domácnost nepředstavuje jen vloupání

Při myšlenkách na funkční zabezpečovací systém každého hned napadne právě ochrana před neoprávněným násilným vniknutím, případně ještě vezme v potaz vandalismus. Žádný majitel nemovitosti by ale neměl zapomínat také na rizika spojená s požárem a s tím spojené možnosti ochrany.

Ne nadarmo jsou tak dnes ve většině novostaveb běžně montované vyspělé detektory kouře a plynu. Ty umí včas informovat nejen o případné přítomnosti dýmu značícího oheň uvnitř domu, ale také o úniku nebezpečných látek. V kombinaci s komplexním požárním systémem jde o spolehlivou ochranu všech obyvatel nemovitosti.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

Jděte na to chytře se systémy Smart Home

A protože jsme ve 21. století, postoupil vývoj i v oblasti domácí elektroniky k moderním řešením využívajícím inovativní technologie. Začlenění jednotlivých prvků zabezpečení do komplexního systému chytré domácnosti, chcete-li smart home, je jen logickým vyústěním jejich vzájemné kompatibility. Pak si už můžete skutečně říct, že váš dům je váš hrad, do kterého se jen tak nějaký nájezdník bez pozvánky nedostane.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130