Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Elfetex Fest 2023: nálož novinek ze světa elektrotechniky, fotovoltaiky a svítidel na brněnském výstavišti

28. ročník veletrhu Elfetex Fest je tady co nevidět. Už 7. září v 9:00 se otevřou brány brněnského výstaviště pavilonu G1, kde na vás čeká gigantická výstava tech novinek, zajímavé přednášky i zábavný doprovodný program.

Zvučná jména jako Emos, WAPRO, ABB, Legrand nebo Weidmüller. To všechno jsou firmy, rodné produkty letos uvidíte na našem veletrhu. Na ploše 7700 m2 své zboží bude vystavovat více než 70 dodavatelů z oblasti fotovoltaiky, elektroniky nebo energetiky a automatizační techniky . Některé z produktů si budete moci sami vyzkoušet a zažít tak technologický pokrok na vlastní kůži .

Elfetex konference: hlavní témata a řečníci

Na veletrhu elektrotechniky a energetiky se dočkáte i mnoha zajímavých přednášek, které se ponesou v duchu trendů chytré domácnosti a fotovoltaiky. Těšit se můžete až na 6 řečníků z prestižních tech firem, kteří vám představí novinky z jejich oboru a zodpoví všechny vaše otázky.

  • ABB (10:00 až 10:45) – Chytrá elektroinstalace ABB
  • LEGRAND (11:00 až 11:45) – Legrand Smart home
  • OEZ (12:00 až 12:45) – Jak usnadnit práci elektrikářům při nárůstu počtu chráničů v obvodech
  • RITTAL (13:00 až 13:45) – Průmyslové skříně Rittal a konfigurace pomocí softwarového nástroje RiPanel
  • ELFETEX (14:00 až 14:45) – Komerční fotovoltaické systémy, úsporný fotovoltaický systém na ohřev vody
  • WEIDMÜLLER (15:00 až 15:45) – Fotovoltaické sdružovací DC boxy
  • WAGO (15:55 až 16:15) - Rozvaděče pro FVE

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

V.I.P. doprovodný program: Beer fest, koncert a občerstvení

Pro naše velkoobchodní partnery máme opět i letos připravené bohaté pohoštění z nejrůznějších dobrot i těch nejlepších pivních ležáků, které jistě ocení každý gurmán. Zlatým hřebem večera bude ovšem vystoupení dámské rockové kapely The Apples, která vás spolehlivě zvedne ze židlí.

Vstupné a registrace

Chcete jít na Elfetex Fest zadarmo? Stačí se zaregistrovat, vyplnit krátký formulář a bezplatná akreditace je vaše. Pokud to nestihnete, vstupenku si můžete koupit přímo u vstupu na festival za pouhých 50 Kč.

Budeme se na vás moc těšit.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130