Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

4 první kroky k ovládání domácnosti s vyspělým systémem Smart Home

Lidstvo žije ve 21. století. Lidé jezdí v autech na elektřinu, v kapse kalhot nosí zařízení využívající pro vzájemnou komunikaci signály z vesmíru, zápěstí jim zdobí monitor tlaku, tepu a zdravého spánku. Většinu činností, které jsou fyzicky náročné nebo rutinně se opakující dávno převzaly stroje. Neplatí to ale úplně pro domácnosti, kde je stále mnoho prostoru pro příjemnou automatizaci.

Jak by se vám líbilo mít po probuzení na stole vždy čerstvě hotovou kávu, rozpečenou bagetu a zapálený oheň v krbu? Hodilo se vám, kdybyste po zahradním chodníčku kráčeli vždy v příjemném světle lamp, které po vašem průchodu samočinně zhasnou, a tak šetří? Řešení je chytrá domácnost.

Udělejte si život snadnější s chytrými prvky

Možná jste o tom dosud neslyšeli. Možná ano, ale nevíte, k čemu by byl takový chytrý domov dobrý právě pro vás. Jakmile ale člověk vyzkouší pohodlí a bezpečí, které takové řešení umí nabídnout, snadno tomu přivykne. Nejen vyspělá automatizace, ale už i prosté vzdálené ovládání výrazně přispěje ke komfortu bydlení. Vybudování celého funkčního systému Smart Home přitom není nic nákladného a už vůbec ne složitého. Stačí k tomu udělat prvních několik kroků.

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.021.936

1. Osvětlení

Pořízení první chytré žárovky je dobrým začátkem. Není nutné kvůli ní hned pořizovat celý systém chytré domácnosti, úplně postačí ji jednoduše propojit s mobilní aplikací přes bluetooth. A pak zkoušet moderní zázraky – stmívat na dálku, rozsvěcet a zhasínat nejen podle času, ale třeba i podle vlastních podmínek, měnit teplotu nebo dokonce odstín barev podle situace a nálady. Po připojení k internetu pak tohle vše klidně i z pohodlí lehátka u bazénu v oblíbeném letovisku kdekoli na světě.

Kromě toho, že je možné si takto život výrazně zpříjemnit, nabízí řešení chytrého osvětlení i vyšší míru bezpečí vašeho majetku. Náhodné nebo i zcela cílené spínání osvětlení v době mimo domov nebo firmu působí preventivně. Simulace přítomnosti osob odradí většinu nenechavců, kteří nehodlají riskovat odhalení.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

2. Zabezpečení

Právě zvýšení bezpečí doma, v kanceláři, prodejně nebo skladu bylo základní motivací pro vývoj vyspělých prvků pro vzdálený dohled. Dostupnost bezdrátových WiFi kamer postupně dosáhla takové úrovně, že sestavení funkčního řetězce pro dokonalý přehled na dálku není žádný problém.

Moderní bezdrátové kamery dosahují vynikající Full HD kvality obrazu. Vybrané výrobky zvládnou dokonce přísvit pomocí IR diod a jsou tak bez problémů funkční i v noci. Pomocí WiFi spojení je možné kdykoli nahlédnout na váš majetek nebo zkontrolovat domácího mazlíčka, díky automatizovanému záznamu na vloženou paměťovou kartu nebo dokonce na vzdálené úložiště i se značným časovým odstupem.

3. Dálkové ovládání rolet

Mezi oblíbené dílčí celky zařazované do systému chytré domácnosti patří prvky pro zastínění oken. Motorizované vnější žaluzie přímo vybízejí k bezdrátovému ovládání na dálku. Kdykoli si tak můžete dopřát více soukromí nebo ochránit objekt při parných letních dnech před intenzivním slunečním zářením.

Stejně jako v případě osvětlení mohou právě i dálkově ovládané rolety přispívat ke zvýšení bezpečnosti. Jejich automatizované zavírání a otevírání opět věrně simuluje přítomnost obyvatel. Zároveň vytváří další případnou mechanickou překážku bránící neoprávněnému vniknutí.

4. Vytápění

Velkou funkční výhodou Smart Home je i možnost řízení systému vytápění. Díky termostatu na dálkové ovládání je možné měnit parametry z vašeho křesla, po spojení se světovou komunikační sítí opět i z jakéhokoli jiného místa na planetě. Není pak problém ztlumit topení v případě, že se neplánovaně zdržíte mimo domov a ušetřit tak finanční prostředky. Stejně tak funguje dálková správa i v případě, že se chystáte užít si sněhové radovánky na chalupě, která by vás bez zatopení po příjezdu přivítala nepříjemnou zimou.

Smart Home je nejen o pohodlí, ale i o úspoře

Jak je vidno, systémy automatizace a dálkové správy domácích spotřebičů poskytují dosud nebývalý komfort. Jejich příjemnou vlastností, která by rozhodně neměla zájemci uniknout, je ale také to, že díky efektivnímu ovládání a možnosti nastavení kdykoli a odkudkoli umí šetřit za vás. Náklady vynaložené na pořízení některého z výše uvedených prvků se tak mohou vrátit rychleji, než se zdá. Zvláště při dynamickém vývoji cen energií...

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130