Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Topte u sebe doma chytře, vyplatí se to

V současné době je potřeba mít spotřebu energie pod bedlivým dohledem. Legrand produkty značky BTicino a Netatmo vám toto snažení mohou mnohonásobně usnadnit. Teplotu v celé domácnost můžete díky nim ovládat jednoduchými pokyny, ať už v mobilní aplikaci, hlasem, nebo manuálně, nastavit si různé efektivní vytápěcí denní režimy a snížit díky nim spotřebu, což se pozitivně projeví na vašem účtu za energie. Níže naleznete bližší informace k produktům, které vám právě s tímto mohou pomoci a rovněž přikládáme také odkaz na článek s tipy ohledně zapojení a umístění termostatu právě do vaší domácnosti.

Termostat Smarther

Termostat Smarther lze ovládat lokálně, hlasem nebo s pomocí aplikace Home + Control, a to i na dálku. Díky funkci Boost můžete zařízení nuceně zapnout na omezenou dobu (30, 60 nebo 90 minut). Týdenní topné (i ochlazující) programy je rovněž možné vytvářet s pomocí mobilní aplikace. Díky kompatibilitě s inteligentními termostatickými ventily Netatmo lze v každé místnosti lze nastavit jinou teplotu (lze připojit až 20 hlavic NAV-PRO). Hlasové ovládání kooperuje s asistenty Google, Amazon Alexa a Apple Home Kit. Termostat Smarther rovněž měří vlhkost ovzduší.

Termostatické hlavice Netatmo

Startovací kit termostatických hlavic NVP-PRO určený pro ovládání teplovodních radiátorů. Instalace je možná horizontálně i vertikálně a napájení zajišťují baterie (2xAA - součást dodávky). Nastavení probíhá pomocí aplikace Netatmo Energy (dostupná na Google Play a App Store). Hlavice má teplotní senzory pro přesnější měření. V případě, že je v místnosti otevřené okno, vypne topení, aby se zabránilo plýtvání energií. Vytápění rovněž upravuje podle úrovně slunečního záření a využití místnosti. Teplotu celé domácnosti můžete ovládat centrálně z vašeho smartphonu, a to v jednotlivých místnostech, i na dálku. S pomocí aplikace si vytvoříte plán založený na vašem každodenním rytmu života a budete topit jen tehdy a tam, kde to zrovna potřebujete.

Termostat Netatmo

Sada termostatu a komunikační brány se spínacím relé, která využívá aplikace Netatmo Energy. Termostat je napájen bateriemi a lze ho umístit na stůl i na zeď. Komunikační relé (napájení 230V) lze zapojit do zásuvky nebo rovněž umístit na zeď. Kotel je spínán pomocí termostatu (montáž na zeď) nebo relé (montáž na zeď) a na základě definovaných topných programů. Používá samoučící režim - zatápí s předstihem tak aby požadovaná teplota byladosažena včas s minimálními výkyvy. Lze doplnit o 20 hlavic NAV-PRO.

V aplikaci můžete sledovat vaši spotřebu energie, upravit plán vytápění, a tak ušetřit. Termostat bere v úvahu izolaci domu a venkovní teplotu, podle nichž nastaví dobu spuštění vytápění, abyste požadované teploty dosáhli v daný čas. Topení ovládáte dálkově ze svého smartphonu, tabletu, počítače nebo přímo na termostatu. Po zodpovězení pěti otázek termostat vypracuje plán založený na vašich návycích a životním stylu a vy potom topíte pouze tehdy, když je to potřeba.