Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

3 smart technologie, které ve firmě sníží provozní náklady

V době, kdy ceny energií rapidně vyskočily nahoru, hledají firmy jakékoliv možnosti, jak ušetřit. Skvělé řešení představují smart technologie, které nejen snižují provozní náklady, ale také podporují udržitelnost. Víte, které technologie vám pomohou stlačit účty za energie na minimum?

Osvětlení, vytápění, využívání elektrických spotřebičů a zařízení – to všechno stojí firmu nemalé peníze. Cena se šplhá nahoru zvlášť v dnešní době, kdy elektřina meziročně zdražila o téměř 62 %. Naštěstí existují technologie, které umí pracovat se zdroji energie maximálně efektivně. Jednotlivá zařízení se na sebe dají napojit, čímž vznikne smart firemní prostředí, a to s jedním jediným ovládacím centrem. Srdcem takové soustavy je centrální jednotka (hub), která komunikuje s jednotlivými zařízeními pomocí protokolu (v případě Apple produktů je centrem ovládání iPhone nebo iPad).

Šetřete ve své firmě energie pomocí smart technologií

Prvotní investice do smart technologií bude sice vyšší, z dlouhodobého hlediska se ale rozhodně vyplatí. Která zařízení vám ve firmě přinesou nejvíce užitku?  

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.021.936

Chytré osvětlení

Klasickým žárovkám už dávno odzvonilo. Pokud chcete ušetřit a zároveň jít vstříc ekologii, nahraďte je LED žárovkami. Chlubí se až o 85 % nižší spotřebou a 15× delší životností. Navíc můžou být propojené s vaším telefonem či počítačem, takže můžete jednoduše ovládat osvětlení v celé firmě – třeba rozsvěcovat a zhasínat podle potřeby nebo si pohrát s intenzitou světla na pracovišti. A to všechno jen díky pár klikům na obrazovce.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

Chytrý termostat

Víte, že až 2/3 nákladů padne na vytápění? Je proto na místě zvážit pořízení inteligentního termostatu. S jeho pomocí můžete snadno regulovat teplotu v jednotlivých místnostech nebo nastavit časy vytápění. Termostat vám navíc odhalí i údaje o současné spotřebě energie, takže budete vždy v obraze. 

Tip: Super volbou pro centrální vytápění jsou chytré termostatické hlavice.

Chytré zásuvky

Kolik spotřebičů a elektrických zařízení máte každý den v zásuvce? Kolik z nich zůstává zapnutých i v době, kdy je ve firmě nikdo nepoužívá? Chytré zásuvky udělají jejich provoz maximálně úsporným. Díky nim se už nemusíte bát, že by někdo ze zaměstnanců nechal zařízení či spotřebič běžet celou noc. S chytrými zásuvkami je můžete podle libosti zapínat, vypínat nebo nastavit konkrétní režim provozu. . 

Tip: K zásuvkám můžete pořídit také chytré vypínače, s nimiž můžete ovládat kromě spotřebičů i světla.  

Prozkoumejte naši smart nabídku

Zlákala vás představa úspory energií s využitím moderních technologií? Pak vás jistě potěší naše nabídka smart zařízení do domácnosti i firemního prostředí. Čekají na vás produkty z oblasti topení a klimatizace, osvětlení nebo zabezpečení, které udělají firemní provoz pohodlnější a efektivnější. Společně s tím by vás mohly zajímat také chytré vypínače a zásuvky, s nimiž budete mít perfektní přehled o zapojených spotřebičích.

Tip: Pokud byste chtěli v chytrou proměnit i svou domácnost, inspirujte se 4 prvními kroky k ovládání domácnosti s vyspělým systémem Smart Home.

 

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130