Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Od roku 1891 je NKT průkopníkem kabelového průmyslu.

Vyrábíme kabely instalační a flexibilní, silové, pro střední i velmi vysoké napětí, kabely na zakázku.

Kabely NKT přivádějí energii do rodinných domů, bytových, komerčních i průmyslových budov, elektráren i větrných farem.

Jsme pyšní na trvale udržitelná řešení i pro nadcházejí generace.


Naše kabely jsou vyráběny podle národních i mezinárodních norem. Nabízíme řadu různých konstrukcí či parametrů a konstrukčních detailů. Tyto variace zahrnují i různé úrovně nominálního napětí, mnoho typů vodičů, izolací a vnějších plášťů i další volitelné prvky, jako je stínění či pancéřování.

Výrobková řada instalačních kabelů je navržená tak, aby práce s kabely byla efektivní, přinášela optimální výsledky a snadnější manipulaci s balením.


Když v NKT vyvíjíme instalační kabel, důležitým parametrem je vždy to, jak dobře se s ním pracuje.
Díky tomu se naše kabely snadno odizolovávají a instalují. Kabely díky nízkému tření kloužou skrz trubky či husí krky bez nejmenšího odporu.


Dodáváme kabely, které se snadno a lehce ohýbají a mají vysokou UV stabilitu. Vyberete-li si kabel od NKT, můžete si být jisti, že budete s konečným výsledkem velmi spokojeni.

 

Naše flexibilní kabely jsou navržené pro velmi velké poloměry ohybu. Tato pružná kabelová řešení umějí splnit téměř jakoukoliv specifickou potřebu, umíme dodat prakticky jakýkoliv kabel v souladu s bezpečnostními předpisy a požadovanými mezinárodními standardy.

 

V NKT nabízíme velké množství 1 kV kabelů pro všechny představitelné aplikace. Pokud hledáte kabel se specifickými charakteristikami, měděným či hliníkovým jádrem, páskovým stíněním nebo pancéřováním z ocelových drátů či pásek, je těžké překonat náš výrobní sortiment.


V NKT se zaměřujeme chytrá řešení, která usnadňují elektrikářům práci.
Snad všichni elektrikáři vědí, jak je únavné nosit těžké a neskladné kabely, pronásledovat valící se kabelové bubny nebo vytahovat zkroucené kabely z kartonových krabic.


Chceme elektrikářům usnadnit každodenní pracovní život a vyvíjíme chytrá ergonomická balení, která zlepšují pracovní podmínky. Chceme pomáhat profesionálům dělat dobrou práci bez nebezpečí zranění a námahy zad a ramen. To je důvod, proč klademe velké úsilí do Q-solutions – našeho ergonomického řešení balení kabelů.


Qaddy®

Elektrikářům šitý na míru

Manipulace s Qaddy® je snadná a předchází riziku namáhání zad zvedáním těžkých bubnů. Lze jej používat na různých površích a může s ním manipulovat pouze jedna osoba, což znamená, že poskytuje významné časové úspory.

 

S Qaddy® se při práci snadno manévruje a lze jej rychle přeměnit na vozík vytažením rukojeti a otočením o 90 stupňů. Funguje také jako odviják a rychle a snadno se s ním navine kabel zpět na buben.

Velký návin a snadná manipulace

Na Qaddy® lze navinout až 700 metrů kabelu. S minimálním úsilím jej můžete dovézt na místo instalace, poté vytáhnout požadovanou délku kabelu bez rizika pohybu bubnu.


Snadnější průběh pokládky a lepší pracovní podmínky

U větších stavebních projektů se podkládá velké množství kabelů ve velkých prostorech. To klade velké nároky na vybavení elektrikářů. Používá-li se během instalace Qaddy®, je průběh práce rychlejší a snazší. Avšak co je nejdůležitější, usnadňuje elektrikářům práci.

Každý, kdo vyzkoušel Qaddy® ví, že šetří záda a ramena, protože nemusí zvedat těžké bubny.


Nejpoužívanější typy instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY a CYKYLo mají svou finální barevnou identifikaci.


Výhody a přednosti NKT instal PLUS:

Rychle rozlišíte nejpoužívanější provedení instalačních kabelů (3x1,5 -J, 3x1,5 -O, 3x2,5 -J, 5x1,5 -J a 5x2,5 -J), u kabelů NKT instal PLUS CYKYLo-J je v místě barevného pruhu zelenožlutá zemnící žíla. Snadno rozpoznáte zásuvkové a světelné instalace v rozvaděčích a instalačních krabičkách. Pro zjištění průřezu není potřeba brát kabel do ruky a číst jeho označení.

Balení je ve stejné barvě jako identifikační pruh, takže je ve skladu či na stavbě snadno rozpoznáte. Máte jistotu použití originálních, vysoce kvalitních instalačních kabelů.