Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Vážení zákazníci, 18.12. bude poslední den, kdy budeme expedovat objednávky se všemi druhy přeprav. Od 19.12. - 22.12. budeme expedovat pouze expresní odběr na pobočce. Do standardního režimu se vrátíme 2.1.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky. Více informací naleznete zde.

Vážení zákazníci, v pondělí 4.3.2024 od 12:00 do 17:00 bude náš e-shop dočasně nedostupný z důvodu plánované odstávky serveru. Děkujeme vám za pochopení.

Vážení zákazníci, ve čtvrtek  4.4.2024 od 14:00 do 20:00 bude náš e-shop dočasně nedostupný z důvodu plánované odstávky serveru. Omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, kvůli technickým problémům nemusí e-shop fungovat správně. Na odstranění chyby intenzivně pracujeme, omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, kvůli probíhajícím inventurám nemusí odpovídat aktuálně se zobrazující skladové zásoby. Objednávky zboží, začínáme expedovat 3.1.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky.

Vážení zákazníci, poslední závoz zboží na pobočky a kurýrní službou bude dne 18.12.2020. Zboží skladem na pobočkách lze vyzvedávat do 23.12.2020. V období inventur budou uvdedené skladové dispozice na e-shopu pouze orientační.

Vaše objednávky budou opět vyřizovány od 4.1.2021. Více info zde.

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníci na elfetex fest 2022 je tady! « 

 Vážení zákazníci, 2.4.2024 jsme pro vás otevřeli novou pobočku v Hradci Králové, těšíme se na vaši návštěvu. Více info zde.

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníky  WORKOUT 2024 je tady! « 

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníci na elfetex fest 2022 je tady! « 

» Každý čtvrtek probíhá pro registrované velkoobchodní zákazníky prodejní akce Čtvrtkobraní. Zjistěte více. «

Vyzrajte nad nečekanými výpadky elektrického proudu v práci a zabraňte tak finančním ztrátám

Jsme zvyklí na to, že elektřina je vždycky po ruce. Světla, počítače, IT systémy, stroje, spotřebiče perfektně běží jen do chvíle, než dojde k výpadku. Příčinou může být spadlý strom na elektrickém vedení, namrzlé dráty nebo silný vítr. Nebojte se, na nečekané výpadky elektřiny se můžete připravit – třeba se záložním zdrojem energie.

Jakmile dojde k přerušení dodávek elektrického proudu, řešení bere do svých rukou distributor, který má za úkol energii obnovit co nejdříve. To může trvat hodinu, ale také půl dne. A na takové situace se vyplatí připravit. Výpadek se totiž může stát zrovna v momentě, kdy ve svém podniku obsluhujete zákazníky, potřebujete odbavit významnou zakázku, uložit citlivá data nebo v práci zrovna řešíte důležitou prezentaci. Přečtěte si, jak si i v takových případech můžete potřebnou energii sami vyrobit či zajistit nejen pomocí generátoru elektřiny. Vhodný záložní zdroj pomůže zachránit vaše zisky i dokumenty v počítači.

Blackout, vypadlý proud a nahazování jističůBlackout, vypadlý proud a nahazování jističů

Hlavní druhy záložních zdrojů do vašeho podniku: UPS a UPS racky

UPS zdroje
Pracujete v menší firmě nebo kanceláři? Pak se vám určitě bude hodit UPS zdroj (z anglického uninterruptible power supply), který ochrání vaše počítače i rozdělanou práci. Působí totiž jako přepěťová ochrana hardwaru, takže spolehlivě zamezí riziku zkratu. A navíc se chlubí výkonem až 4500 W.

Výhody

  • Skladné
  • Kompaktní
  • Finančně dostupné

Nevýhody

  • Nedokážou napájet více zařízení najednou
  • Nižší výkon

UPS racky

Pracujete ve větších společnostech nebo průmyslovém podniku s vlastními servery? Pak budou nejlepší volbou UPS racky. Od klasických záložních zdrojů se liší tím, že disponují montážním systémem rack, který se stará o napájení více zařízení zároveň. Vybrat si můžete hned ze 3 velikostí: 1U, 2U a 3U.

Výhody

  • Vysoce výkonné
  • Dokážou napájet více zařízení zároveň
  • Na výběr jsou různé velikosti

Nevýhody

  • Vyšší pořizovací cena
  • Nižší záložní doba

Elektrocentrály

Dalším užitečným zdrojem energie je centrála na elektriku. Ta vyrábí proud pomocí spalování paliva – benzínu, nafty, plynu nebo oleje. Nejvýkonnější je olejová elektrocentrála, která skvěle poslouží i v průmyslových podnicích.

Nezapomeňte na nouzová světla

Během odstávky energie přijde vhod také nouzové osvětlení s integrovanými dobíjecími bateriemi. Jakmile vypadne proud, nouzová světla se automaticky zapnou. Jejich nespornou výhodou je i nízká spotřeba energie a jednoduchá údržba.

Vsaďte na jistotu, vsaďte na záložní zdroje energie

V Elfetexu víme, jak důležité je mít rezervní zdroj energie. Proto vám nabízíme širokou nabídku produktů, které vás při nečekaném výpadku nenechají ve štychu. A které vám pomohou také s bezpečnou distribucí elektrické energie do vašich zařízení. Hodit by se vám mohly jak střídavé a stejnosměrné zdroje, tak také elektrické transformátory. Speciální kategorii pak představují bezpečnostní a oddělovací transformátory.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

Označování neodmyslitelně patří k systémům ochrany

Všudypřítomné barevné bezpečnostní tabulky označující elektrická zařízení, vedení plynů nebo třeba vhodné způsoby hašení jsou trpěnou dekorací pracovišť do chvíle, než přijde jejich čas. Pak je každý, kdo je vystaven riziku nebo zasahuje jako zachraňující osoba, rád za každou takovou informaci. Ta je pomocí bezpečnostních štítků podávána maximálně jednoduše a především jednoznačně. Není tedy na místě podcenit ani tuto oblast BOZP.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130