Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Jak zapojit domovní zvonek?

Stěhujete se do nového a přišla řada na nový domovní zvonek? Nebo zkrátka potřebujete vyměnit svůj starý, ale ještě nikdy jste ho sami nezapojovali? Jste na správné adrese! V našem článku se dozvíte, podle jakých kritérií vybrat dobrý a spolehlivý domovní zvonek a jak ho posléze účinně a jednoduše zapojit.

Domovní zvonek s kamerouDomovní zvonek s kamerou

Není zvonek jako zvonek

Při koupi domovního zvonku, který vám bude další léta sloužit, je důležité zorientovat se v základních typech zámků. To jsou zámky drátové a bezdrátové.

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.021.936

Drátové zvonky

Drátové zvonky potřebují k přenosu signálu drát. K dostání jsou zámky na 8 V, do nichž elektřina proudí pod nižším napětím skrze tzv. zvonkový transformátor v rozvaděči. Tyto zámky jsou výrobně označeny písmenem T na konci číselného kódu.

Dále zakoupíte zvonky na 230 V, které odebírají elektřinu přímo ze sítě. Tento zámek bude na konci číselného kódu označen písmenem S. Při instalaci takového zámku, je třeba brát v potaz bezpečnost a drát dostatečně a bezpečně izolovat.

Zvonky typů GNU a DNU fungují univerzálně pod jakýmkoliv napětím v tomto rozmezí. K těmto zvonkům se univerzálně hodí zvonková tlačítka typu PDJ-213 nebo PDJ-213P. Ta jsou i dobře chráněna před povětrnostními vlivy. I tak je ale doporučeno, instalovat je pod ochrannou stříšku.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

Jak instalovat drátový zvonek

Na zapojení drátového zvonku myslete už při stavění budoucího domu kvůli drátovému propojení.
Vyberte správné umístění tlačítka a hlavní zvonkové jednotky ve zdi. Otvorem ve zdi veďte drát a mějte se na pozoru před porušením ostatního vedení. Drátem propojte zvonkové tlačítko se zvonkem a vytvořte spojení s rozvaděčem. Nezapomeňte zvonek následně uzemnit, aby při poruše nedostal zvonící host elektrickou ránu.

Domovní telefony a další vychytávky

Populárním způsobem, jak mít přehled o přicházejících hostech, je domovní telefon. Ten je spojen s mikrofonem u dveří, můžete se tedy ujistit, že příchozí je ten, kterého čekáte. Zároveň umožňuje ovládat dveře na dálku tlačítkem pro odemykání.

Zámek dveří může být ovládán telefonem na dálku, pouze pokud se jedná o elektrický zámek, který do dveří instalujete a s ovládáním propojíte dvoužilovým kabelem.

K dostání jsou také domovní videotelefony, které kromě hlasu přenáší i videozáznam z kamery mířící na vaše zápraží.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130