Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Vážení zákazníci, 18.12. bude poslední den, kdy budeme expedovat objednávky se všemi druhy přeprav. Od 19.12. - 22.12. budeme expedovat pouze expresní odběr na pobočce. Do standardního režimu se vrátíme 2.1.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky. Více informací naleznete zde.

Vážení zákazníci, v pondělí 4.3.2024 od 12:00 do 17:00 bude náš e-shop dočasně nedostupný z důvodu plánované odstávky serveru. Děkujeme vám za pochopení.

Vážení zákazníci, ve čtvrtek  4.4.2024 od 14:00 do 20:00 bude náš e-shop dočasně nedostupný z důvodu plánované odstávky serveru. Omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, kvůli technickým problémům nemusí e-shop fungovat správně. Na odstranění chyby intenzivně pracujeme, omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, kvůli probíhajícím inventurám nemusí odpovídat aktuálně se zobrazující skladové zásoby. Objednávky zboží, začínáme expedovat 3.1.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky.

Vážení zákazníci, poslední závoz zboží na pobočky a kurýrní službou bude dne 18.12.2020. Zboží skladem na pobočkách lze vyzvedávat do 23.12.2020. V období inventur budou uvdedené skladové dispozice na e-shopu pouze orientační.

Vaše objednávky budou opět vyřizovány od 4.1.2021. Více info zde.

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníci na elfetex fest 2022 je tady! « 

 Vážení zákazníci, 2.4.2024 jsme pro vás otevřeli novou pobočku v Hradci Králové, těšíme se na vaši návštěvu. Více info zde.

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníky  WORKOUT 2024 je tady! « 

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníci na elfetex fest 2022 je tady! « 

» Každý čtvrtek probíhá pro registrované velkoobchodní zákazníky prodejní akce Čtvrtkobraní. Zjistěte více. «

Chcete ve své firmě zaměstnancům umožnit dobíjet soukromé i služební elektromobily? Vybírat můžete ze 3 možnosti dobíjení

Trend elektromobility zasáhl i Českou republiku. Svědčí o tom rostoucí podíl elektromobilů na českých silnicích i budování nových dobíjecích stanic. Čím dál více podniků tento trend následuje a nabízí svým zaměstnancům dobíjení přímo na pracovišti. Proč se do dobíjecích stanic vyplatí investovat? A jaký typ dobíjení je pro firmy nejlepším řešením?

V registru vozidel bylo v roce 2021 evidováno 12 520 nízkoemisních automobilů, 8 533 bateriových elektroaut, 3087 hybridů a tato čísla stále rostou. Není divu, že dobíjecí stanice začínají kromě nákupních center a benzínových stanic nabízet i další veřejná místa. Patří mezi ně také firmy, které jdou vstříc ekologii a chtějí být připravené na očekávaný boom elektromobility. Zaměstnanci tak mají možnost dobíjet své nebo firemní auto přímo během pracovní doby.

AC nabíjení na pracovišti

Ve firmách se nejčastěji využívá AC nabíjení, což představuje dobíjení střídavým proudem. Do zásuvky, stojanu nebo wallboxu vstupuje střídavý proud, který si auto samo musí v palubní nabíječce změnit na stejnosměrný proud. Čas dobíjení závisí na výkonu nejen dobíjecí stanice, ale také integrovaného nabíjecího kabelu v elektromobilu, který maximální výkon většinou limituje (obvykle se vyrábí do výkonu 11 kW).

Výhody

  • Šetrné k baterii
  • Snadná instalace
  • Nižší pořizovací cena dobíjecí stanice

Nevýhody

  • Pomalejší dobíjení

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.021.936

3 varianty dobíjecích AC stanic pro elektromobily

1) Wallbox

Nejoblíbenější možností dobíjení elektromobilů je bezpochyby wallbox, jehož výkon se pohybuje od 3,7 kW až do 22 kW. Je to malé, nenápadné zařízení, které se umístí na zeď nebo na stojan a připojí do rozvodů (pozor, musí mít vlastní pojistku). Wallbox se dá jednoduše spárovat s telefonem/tabletem/počítačem, takže režim či dobu dobíjení nastavíte jen na pár kliknutí.

 

2) Zásuvky

Alternativou wallboxu jsou speciální zásuvky, které umožňují dobíjení pomocí jednofázových nebo trojfázových kabelů s výkonem až 26 kW.

 

3) Stojany

Poslední možností jsou dobíjecí stojany, které zvládnou dobíjet i 2 elektroauta najednou. Stojany mají zabudovaný elektroměr, komunikují pomocí 3G připojení a disponují výkonem okolo 22 kW pro každou zásuvku. Pokud není místo vedle parkovacího místa, mohou se umístit také na zeď.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

Připravte se na éru elektromobilů s námi

Boom elektromobilů se blíží. Studie předpovídají, že do roku 2030 bude v Česku až 500 000 aut na elektrický nebo hybridní pohon. Stojí za tím nejen zpřísňující se legislativa ohledně produkce emisí CO2, ale také nové zelené iniciativy v Evropě. Buďte připravení na přicházející éru elektromobility a prozkoumejte naši nabídku dobíjecích stanic.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130