Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Pokud uvažujete o fotovoltaice, je ideální pořídit vše na jednom místě

Nezávislost a úspora jsou základní momenty motivace pro pořízení malé domácí nebo firemní fotovoltaické elektrárny (FVE). Elektřina představuje pro dnešní život zcela základní energii, která prostupuje všemi systémy v domácnosti, kanceláři nebo v dílně. Získávat jí zcela bez práce ze slunce je lákavé.

Fotovoltaické systémy se v posledních letech rozvinuly do takové míry, že úspěšně plní plochy střech nejen domků, ale i přístřešků a garáží. Není divu, energie bude v budoucnu už vždy jen dražší a pokrýt část nebo dokonce celou svou spotřebu pomocí fotovoltaických panelů dává smysl pořád většímu množství majitelů nemovitostí.

Montáž fotovoltaický panelů na střechu rodinného domuMontáž fotovoltaický panelů na střechu rodinného domu

Jak funguje fotovoltaika?

Princip funkce FVE je založený na přeměně slunečního záření dopadajícího na polovodičové články v panelu na elektrickou energii. Sestavu fotovoltaických panelů je tak nutné umístit na plochu, která je slunci vystavena co nejdelší čas v průběhu dne. Zároveň je i u těch nejlepších fotovoltaických panelů třeba, aby na ně záření dopadalo v úhlu co možná nejbližším 90°. To je v tuzemských podmínkách dobře možné u šikmých střech orientovaných na jih, u těch plochých pomůže vhodně skloněná nosná konstrukce pro fotovoltaické panely.

Vznikající elektrický proud je stejnosměrný a pro účely napájení běžných spotřebičů je nutné jej přeměnit na střídavý. O to se stará fotovoltaický měnič, což je zároveň mozek celého systému. Dnešní vyspělé měniče zajišťují nejen právě nutnou přeměnu, ale i regulaci a monitoring celé soustavy pomocí WiFi. Umí se postarat i o řízení nabíjení baterií sloužících jako záloha a automatické přepínání v případě výpadku přívodu elektřiny z distribuční sítě.

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.021.936

Vyplatí se pořízení fotovoltaiky na rodinný dům?

Z hlediska ekonomiky je klíčovým parametrem při pořízení domácí fotovoltaiky její návratnost. V době dynamického vývoje společnosti a s tím i cen energií ale neexistuje na otázku ceny fotovoltaiky na rodinný dům žádná přesná a konstantními čísly podložená argumentace. Lze pouze konstatovat, že bez ohledu na aktuální cenu kW elektrické energie, kterou si sami nevyrobíte, ale nakoupíte z distribuční soustavy, a bez ohledu na aktuální cenu pořízení celého systému je nutné ocenit i soběstačnost a nezávislost, kterou FVE přináší. A to je rozhodně bonus hodný vaší pozornosti.

Kód ELFETEX 11.320.349

Fotovoltaika od Elfetexu na klíč nebo svépomocí?

O rentabilitě samozřejmě rozhodují i ceny vstupů – těmi jsou u pořízení FVE projekční a montážní práce. V případě, že si troufáte na montáž fotovoltaiky svépomocí a stačí vám podpora v podobě schématu zapojení, umí Elfetex nabídnout právě i takovou službu. Pro všechny ostatní případy je tu tým odborníků, který zajistí fotovoltaiku na klíč, tedy funkční a bezpečné řešení od A do Z dodané prostřednictvím prověřených instalačních partnerů.

Přesně podle potřeby vašeho domu či firmy a předpokládaného provozu v jednotlivých režimech spotřeby můžeme nabídnout jak systémy s akumulací elektrické energie pomocí baterií, tak i řešení s akumulací do vody nebo určené pro její přímý ohřev. Před jakýmkoli nákupem získáte transparentní cenovou nabídku s podrobným popisem a výčtem jednotlivých položek.

Kód ELFETEX 11.320.349
Kód ELFETEX 11.495.011

Elektřina ze slunce je přítel nejen ekologa

Dopad hromadné výroby elektrické energie na životní prostředí je nesporný. Přínos pořízení domácí nebo firemní FVE tak spočívá nejen ve zmíněné soběstačnosti a úspoře nákladů, ale i v podpoře snížení emisí škodlivin zhoršujících podmínky k životu zejména v městských aglomeracích. Každý, kdo využije takové nabídky se pak stává nejen bohatším, ale i zodpovědnějším a ohleduplnějším spotřebitelem.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130