Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Vážení zákazníci, 18.12. bude poslední den, kdy budeme expedovat objednávky se všemi druhy přeprav. Od 19.12. - 22.12. budeme expedovat pouze expresní odběr na pobočce. Do standardního režimu se vrátíme 2.1.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky. Více informací naleznete zde.

Vážení zákazníci, v pondělí 4.3.2024 od 12:00 do 17:00 bude náš e-shop dočasně nedostupný z důvodu plánované odstávky serveru. Děkujeme vám za pochopení.

Vážení zákazníci, ve čtvrtek  4.4.2024 od 14:00 do 20:00 bude náš e-shop dočasně nedostupný z důvodu plánované odstávky serveru. Omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, kvůli technickým problémům nemusí e-shop fungovat správně. Na odstranění chyby intenzivně pracujeme, omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, kvůli probíhajícím inventurám nemusí odpovídat aktuálně se zobrazující skladové zásoby. Objednávky zboží, začínáme expedovat 3.1.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky.

Vážení zákazníci, poslední závoz zboží na pobočky a kurýrní službou bude dne 18.12.2020. Zboží skladem na pobočkách lze vyzvedávat do 23.12.2020. V období inventur budou uvdedené skladové dispozice na e-shopu pouze orientační.

Vaše objednávky budou opět vyřizovány od 4.1.2021. Více info zde.

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníci na elfetex fest 2022 je tady! « 

 Vážení zákazníci, 2.4.2024 jsme pro vás otevřeli novou pobočku v Hradci Králové, těšíme se na vaši návštěvu. Více info zde.

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníky  WORKOUT 2024 je tady! « 

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníci na elfetex fest 2022 je tady! « 

» Každý čtvrtek probíhá pro registrované velkoobchodní zákazníky prodejní akce Čtvrtkobraní. Zjistěte více. «

Den, kdy byla vynalezena žárovka aneb Rozsviťte si domov

Žárovka je jedním z nejvýznamnějších technologických vynálezů 19. století. Žárovka díky své praktičnosti a síle světla oproti prostému plameni zcela změnila způsob, jakým si my lidé svítíme po setmění.

Kdo žárovku vynalezl, a jak k tomu vlastně došlo? Čtěte dále!

Osvětlení ve formě žárovek nebo zářivek v domácnostiOsvětlení ve formě žárovek nebo zářivek v domácnosti

Sláva Edisonovi! Nebo kdo to vymyslel žárovku?

Ze školy si nejspíš pamatujete, že tvůrcem žárovky byl geniální americký vynálezce Thomas Alva Edison. Není tomu ale tak! Edison je prvním člověkem, který žárovku úspěšně patentoval a uvedl na trh. Stalo se tak 21. října 1879, kdy demonstroval žárovku, která zvládla svítit po 40 hodin nepřetržitě.

Tím dovolil rozvoj průmyslu, který už nebyl vázán na omezenou dobu světla venku.
Existují ale záznamy o tom, že žárovku zkonstruovalo nezávisle na sobě již asi 20 vědců před Edisonem. Nejvýznamnějším jménem mezi těmito předchůdci je německo-americký hodinář Heinrich Göbel.

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.021.936

Co je to žárovka?

Žárovka je jednoduché zařízení, které funguje na principu přeměny elektrické energie na teplo a viditelné záření. Uvnitř skleněné baňky žárovky je na kontaktech umístěno wolframové vlákno. Původní Edisonův model měl vlákno z uhlíku. Když tímto vláknem prochází elektřina, prudce se zahřeje a začne zářit. Aby vlákno v baňce neshořelo, jsou baňky buď vzduchoprázdné, nebo jsou plněny směsí nehořlavých plynů.

V sortimentu žárovek dnes najdete modely s reflexními baňkami pro rozptýlení světla, otřesuvzdorné konstrukce či žárovky do různých spotřebičů.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

Žárovka vs. Zářivka vs. LED

Žárovky jsou dnes kvůli své nízké účinnosti a životnosti nahrazovány zářivkami, a hlavně LED světly, často na základě zákonů. Jaký je ale mezi nimi rozdíl?

Zářivky fungují na principu doutnavého elektrického výboje a mají díky své konstrukci větší účinnost a životnost než žárovky.

LED diody jsou z těchto svítidel energeticky nejméně náročné, mají obrovskou účinnost a díky tomu jsou dnes tím nejčastějším typem světelného zdroje všude tam, kam přijdeme.

Nenechte se zmást velkým výběrem

Zařizujete nové osvětlení? Nemějte strach s volbou těch správných žárovek, zářivek či LED svítilen! Naši odborní poradci online i v kamenných prodejnách vám s výběrem pomohou. Neváhejte a kontaktujte nás.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130