Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Jaké služby nabízí elektrotechnik a proč byste se o ně měli zajímat?

Bez elektrické energie už bychom si život těžko představili. S její obsluhou to však není zase tak jednoduché. Pokud jste zvyklí si doma vše udělat sami, elektroinstalaci raději přenechte do rukou odborníkovi. A jaké elektrotechnické služby budete potřebovat?

Elektrotechnické práce elektrotechnikaElektrotechnické práce elektrotechnika

Co vše spadá pod pojem elektrotechnické služby?

Technický obor elektrotechnika má velmi široký záběr. Zabývá se jednoduššími elektrickými přístroji, jako jsou například bleskosvody, až k těm komplikovanějším, tedy počítačům, elektrárnám apod. Elektrotechnické služby jsou dnes nezbytné. Jinak bychom si doma nesvítili, neuvařili, ani nezapnuli televizi. A proč se obrátit na profesionály? Při elektroinstalaci je nutné dodržet řadu norem a předpisů. Nehledě na to, že vám někdo musí provést revizi elektroinstalace. 

Kde sehnat dobrého elektrikáře?

S řemeslníky to v dnešní době není jednoduché. Elektrikáře ale budete potřebovat, ať už plánujete jen drobnou elektroinstalaci ve svém bytě či domě, nebo plánujete něco většího například ve své provozovně. Zkušený elektrikář vám poradí i s nákupem elektromateriálu či revizí. Vybírejte proto ověřeného elektrikáře, na kterého je spolehnutí, a především má dobré reference.

TIP: Nevíte si rady? Spolehlivého elektrikáře najdeme za vás, stačí kontaktovat některého z vedoucích našich poboček.

Jaké další elektrotechnické služby využijete?

Srdcem domu je rozvaděč – Bez dobře zapojeného rozvaděče vám nikdy nebude fungovat elektroinstalace tak, jak by měla. I proto existují dodávky rozvaděčů na míru, které řeší nejen přesnou technickou specifikaci, ale i výměnu starého rozvaděče za nový. 

Osvětlení – Především u většího a členitějšího prostoru to není s rozvržením světel tak snadné, jak se může zdát. V provozech či výrobnách navíc musíte dodržovat normy a hygienické požadavky. Ideálním řešením je výpočet osvětlení a vypracování návrhu osvětlení pro konkrétní dům, provoz, byt či jiný prostor.

Datové sítě – Kvalita a rychlost přenosu dat je pro nás stále důležitější. O to víc, pokud řešíte datové sítě pro firmu či podnik. Nechte si vypracovat projekt, který bude obsahovat technické řešení, ale dodavatel zajistí i certifikaci a systémovou záruku.

Fotovoltaický systém – Fotovoltaiku můžete využít na ohřev vody, ale i akumulovat energii do vody či baterií. Před samotnou instalací fotovoltaického systému si vždy pečlivě projděte technické řešení a cenovou nabídku.

Kód ELFETEX 11.395.535
Kód ELFETEX 11.237.190

Pro lepší elektromobilitu

Auta na elektrický pohon se pomalu ale jistě stávají součástí našich životů. Pokud i vy plánujete jet na vlně elektřiny a řešíte, jak svůj vůz nabíjet, pořiďte si domů, nebo do firmy nabíjecí stanici. Instalují se do garáže či k parkovacímu stání. Vybrat si lze z nástěnných stanic, ale i stojanových, které se hodí pro více uživatelů. Nabídka elektromotorů je však širší, dají se využívat i pro jeřáby a do míst, kde hrozí nebezpečí výbuchů apod.

V případě elektrické instalace a ostatních elektrotechnických služeb se nevyplatí sázet na to, že si poradíte svépomocí. Obraťte se na odborníky, kteří nejen vše zařídí, ale zaručí vám i revizi. Rádi vám se vším pomůžeme.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130