Používáte webový prohlížeč Internet Explorer 11, který již není podporován. Naše stránky se proto nemusejí správně načítat.
Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Vážení zákazníci, 18.12. bude poslední den, kdy budeme expedovat objednávky se všemi druhy přeprav. Od 19.12. - 22.12. budeme expedovat pouze expresní odběr na pobočce. Do standardního režimu se vrátíme 2.1.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky. Více informací naleznete zde.

Vážení zákazníci, v pondělí 4.3.2024 od 12:00 do 17:00 bude náš e-shop dočasně nedostupný z důvodu plánované odstávky serveru. Děkujeme vám za pochopení.

Vážení zákazníci, ve čtvrtek  4.4.2024 od 14:00 do 20:00 bude náš e-shop dočasně nedostupný z důvodu plánované odstávky serveru. Omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, kvůli technickým problémům nemusí e-shop fungovat správně. Na odstranění chyby intenzivně pracujeme, omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, kvůli probíhajícím inventurám nemusí odpovídat aktuálně se zobrazující skladové zásoby. Objednávky zboží, začínáme expedovat 3.1.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme klidné svátky.

Vážení zákazníci, poslední závoz zboží na pobočky a kurýrní službou bude dne 18.12.2020. Zboží skladem na pobočkách lze vyzvedávat do 23.12.2020. V období inventur budou uvdedené skladové dispozice na e-shopu pouze orientační.

Vaše objednávky budou opět vyřizovány od 4.1.2021. Více info zde.

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníci na elfetex fest 2022 je tady! « 

 Vážení zákazníci, 2.4.2024 jsme pro vás otevřeli novou pobočku v Hradci Králové, těšíme se na vaši návštěvu. Více info zde.

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníky  WORKOUT 2024 je tady! « 

» Akční nabídka pro registrované velkoobchodní zákazníci na elfetex fest 2022 je tady! « 

» Každý čtvrtek probíhá pro registrované velkoobchodní zákazníky prodejní akce Čtvrtkobraní. Zjistěte více. «

3 originální tipy, jak osvětlit zahrádku restaurace či kavárny

Nic nenavodí útulnější atmosféru než dobře zvolená světla. Tato funkční dekorace dokáže do prostředí vnést více tepla, esteticky ho pozdvihnout a nabídnout zákazníkům příjemné venkovní posezení i během večerních hodin. Zjistěte, jaká světla by vaší zahrádce slušela nejvíce.

Venkovní posezení u restauračních a kavárenských podniků je mezi návštěvníky populární a mnoho lidí se tak těší na začátek zahrádkové sezóny. Právě zahrádka představuje velkou konkurenční výhodu a podniky, které ji svým zákazníkům nabízí, bývají především v letních měsících výrazně žádanější.

Mít zahrádku ale samo o sobě nestačí. Klíčovou roli hraje její atmosféra. A venkovní osvětlení na ni má bezesporu velký vliv.  

3 tipy světel, která udělají vaši zahrádku trendy

3 tipy světel, která udělají vaši zahrádku trendy
Moderní a minimalistický design. To nabízí sloupkové zahradní svítidlo, které většinou umožňuje volbu nejrůznějších barev nebo intenzity svícení. Modernější modely jsou vybavené i pohybovým čidlem nebo soumrakovým senzorem – svítidlo reaguje na intenzitu okolního světla a podle potřeby světlo automaticky rozsvítí, nebo naopak zhasne.

Lucerny
Expresivní osvětlení, které má charakter, představují venkovní lucerny. Navodí hřejivou atmosféru ve vaší zahrádce raz dva – žárovka umístněná vevnitř totiž působí jako opravdová svíčka. Potěší vás i široký výběr nejrůznějších designů – klasikou jsou šedé kovové lucerny, jemnější variantou třeba lucerny s dřevěným/ratanovým úpletem okolo. Lucerny se budou skvěle vyjímat jak na stole, tak zavěšené na zdi.

Světelné řetězy
Romantika, kam se podíváte. Řetěz malých žároviček vykouzlí nádhernou atmosféru v každém ročním období. Ať už ho zavěsíte na stromy nebo po obvodu stříšky, pokaždé bude vypadat dobře. Samotný řetěz dosahuje délky několika metrů, což vám otevírá možnosti, kam ho umístit. Vybrat si navíc můžete z několika barev i režimů svícení.

Kód ELFETEX 11.021.936

Kód ELFETEX 11.021.936

Na co dbát při výběru světel na zahradu?

Až budete hledat ta správná světla, vždy preferujte venkovní LED osvětlení. Oproti běžných žárovkách se chlubí 15krát delší životností a nízkou spotřebou elektřiny. Díky tomu představuje chytrou volbu z hlediska financí a úspory energie.

Nezapomeňte vzít v potaz i zamýšlenou atmosféru, kterou světla navodí. Moderní podniky mohou jít cestou minimalistického osvětlení, do vintage kavárny se zase můžou hodit old fashion světelné girlandy, hipsterské podniky mohou sáhnout po ratanových lucerničkách. Pro další inspiraci se podívejte do naší nabídky svítidel, kde najdete desítky různých designů, stejně jako barevných a materiálových kombinací.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kód ELFETEX 11.320.349

Označování neodmyslitelně patří k systémům ochrany

Všudypřítomné barevné bezpečnostní tabulky označující elektrická zařízení, vedení plynů nebo třeba vhodné způsoby hašení jsou trpěnou dekorací pracovišť do chvíle, než přijde jejich čas. Pak je každý, kdo je vystaven riziku nebo zasahuje jako zachraňující osoba, rád za každou takovou informaci. Ta je pomocí bezpečnostních štítků podávána maximálně jednoduše a především jednoznačně. Není tedy na místě podcenit ani tuto oblast BOZP.

Kód ELFETEX 11.118.130

Zařizujete si domácí dílnu? Zvažte, jaké nářadí vám v ní nesmí chybět


Domácí kutění bylo vždy tuzemským národním sportem. Šikovností a schopností improvizace jsou čeští kutilové proslulí už dávno. Jako důkaz slouží dodnes fungující svépomocné realizace všeho možného od skleníků po větrné elektrárny. Když se k tomu přidá i správné nářadí, vznikají díla, která si často nezadají s profesionální prací.

Porevoluční nová doba a s ní i otevření se západním trhům přineslo úplně nové možnosti strojního zařízení a vybavení nářadím. Obchody s nářadím se staly takovým dospěláckým hračkářstvím. A protože vývoj se nezastavil, stalo se všeobecně dostupným už i profesionální a poloprofesionální vybavení.

Kvalita ručního nářadí dokáže nadchnout, nekvalita otrávit

Není nic horšího, než když vás v pracovním rozletu brzdí a omezuje mizerné nářadí. Pořídit ho levně v hobbymarketu je sice rychlé a jednoduché, s prvním problémem ho však budete jen proklínat. Měkké materiály, špatná ergonomie nebo nestandardizované rozměry jsou nejčastější potíže u levné asijské produkce.

Platí to jak pro profi výbavu, tak i pro hobby nářadí. Ani domácí kutil přeci nechce, aby jeho snaha vycházela naprázdno. I on proto ocení opravdu fortelnou konstrukci a kvalitní materiály osvědčeného ručního nářadí DeWalt. Výrobce si dává záležet jak na pohodlí při práci, tak i na bezpečnou manipulaci. Značka DeWalt se během několika let právem zabydlela v mnoha domácích i profesionálních dílnách.

Kód ELFETEX 11.021.936

Profi elektrické nářadí do každé domácí dílny

Při práci na jakémkoli projektu je v pozadí silná osobní motivace. Jakmile se člověk do práce ponoří, má myšlenky už jen na dokonalé provedení. A právě v takové chvíli se projeví kvalita nářadí nejcitelněji. Kromě ručního nářadí pro základní operace je suverénně nejžádanějším domácím pomocníkem aku vrtačka. Vzhledem k jejímu univerzálnímu využití se při současných cenách každému, včetně domácích kutilů, vyplatí investovat do některého z profi modelů.

Profi aku vrtačka zastane dokonale a beze zbytku práci elektrického šroubováku s vysokým točivým momentem. Zároveň jde o plnohodnotnou vrtačku, dle provedení dokonce s příklepem pro vrtání do zdiva. Modely s vyšším napájecím napětím nabízejí i vyšší výkon a tím spolehlivější funkci i při náročném nasazení. Tomu pak odpovídá i dlouhá výdrž Li-Ion baterie.

Kód ELFETEX 11.320.349

Kam s ním aneb celá dílna v jedné brašně

Nakonec už zbývá jen vyřešit, kam všechno nářadí dobře a bezpečně uložit. To ruční nezbytné pro práci v terénu máte díky chytrým organizérům a dobré brašně na nářadí neustále s sebou. Vaše dílna tak chodí všude s vámi a práce je pak hotová raz dva. Pravý chlap s brašnou – plnou dobrého nářadí – se totiž nezalekne žádné výzvy…

Kód ELFETEX 11.118.130