Propojení ABB-ComfortPanelů s domovními telefony ABB-Welcome

Řešení, které splní každý Váš požadavek. Propojení ABB-ComfortPanelů s domovními videotelefony ABB-Welcome.

 

Systém řízení inteligentních budov ABB i-bus® KNX již není třeba představovat. Novinkou, kterou si pro vás společnost ABB s.r.o. přichystala pro letošní rok, je propojení ABB-ComfortPanelů sytému ABB i-bus® KNX s domovními telefony ABB-Welcome.

 

ABB-ComfortPanely nabízí informace, zábavu, řízení domácnosti a spousty dalších možností využití. Tyto dotykové panely, se stejným ovládáním jako u moderních mobilních zařízení, představují nejen rozhraní k vaší domácnosti, audiu, videu, multimédiím nebo třeba internetovým aplikacím, ale nově otevírají také bránu mezi dvěma světy. Spojením ABB-ComfortPanelů s domovními videotelefony ABB-Welcome se propojuje váš životní prostor s okolním světem. Kromě exkluzivního designu a ušlechtilých materiálů nabízejí tyto přístroje i velmi zajímavé technické parametry.

 Schéma propojení

V rámci systémové techniky budov se ABB-ComfortPanely využívají pro celou řadu funkcí. Nastavení pokojové teploty? To je pro ABB-ComfortPanel hračka. Nebo využití Panelu jako mediálního přehrávače? Žádný problém. A co videodohled? Samozřejmost.

 

Možnosti těchto dotykových panelů jsou ale ještě mnohem širší. Můžete s nimi spínat a stmívat osvětlení, ovládat žaluzie, rolety nebo závěsy, spouštět scény nebo časové programy, monitorovat spotřebu energií. Umí zaznamenat mluvené nebo psané vzkazy nebo spolupracovat se systémem zabezpečení – simulovat přítomnost, včetně předávání výstražných hlášení. Ve spojení s praktickou aplikací ABB-ComfortTouch App jsou ještě flexibilnější a efektivnější, neboť k mobilnímu dálkovému ovládání celé automatiky domu slouží moderní digitální média, jako chytré telefony a tablety.

Menu

Nastavení aplikace videotelefonu v menu ABB-ComfortPanelu 


Stejně jako systémová technika budov ABB i-bus® KNX jsou i domovní audio a videotelefony ABB-Welcome postaveny na moderní dvojvodičové technologii. Ta umožňuje široké využití jak při nové výstavbě, tak i při rekonstrukcích. Instalace systému je velice snadná. Po zmiňovaných dvou vodičích se přenáší jak napájecí napětí, tak zvukové, obrazové a řídící informace. Je možná bezproblémová kombinace audio a video stanic bez nutnosti úprav kabeláže. Základními komponenty jsou tlačítkové tablo, domovní telefon a řídící jednotka. Důležitým přístrojem, o který je třeba tuto strukturu rozšířit, je IP Gateway.

 

Umožňuje rozšířit systém ABB-Welcome o další účastníky, jako jsou chytré telefony, tablety, PC anebo právě ABB-ComfortPanely. IP Gateway, stejně jako ABB-ComfortPanel, je vybavena lokálním IP rozhraním. Pomocí tohoto rozhraní lze oba přístroje připojit do IP sítě a využít nejen výhod spojených například s dálkovým ovládáním obou systémů pomocí chytrých telefonů a tabletů, ale díky zabudované kameře, reproduktoru a mikrofonu lze pak ABB-ComfortPanel s úspěchem využít také jako domácí videostanici systému ABB-Welcome. Pohodlně vidíte, kdo stojí přede dveřmi a můžete mu rozsvítit světlo nebo otevřít dveře. Nastavení parametrů propojení a vlastní komunikace se provádí jak v menu ABB-ComfortPanelu, tak v menu IP Gateway.

 IP Gateway

Nastavení IP Gateway

Díky širokému portfoliu výrobků společnosti ABB s.r.o. lze bez problémů komunikovat v každé budově.