Amper 2015 - Novinky od ABB

Připravili jsme pro Vás mnoho zajímavých novinek v různých přístrojových oblastech domovních elektroinstalací. Přístrojově posilujeme jak standardní elektroinstalace, tak i oblast inteligentních systému KNX® a Ego-n®.

 

Průmyslové vidlice a zásuvky

Průmyslové vidlice a zásuvky jsou v současné době plně součástí výroby komplexního programu kvalitních nízkonapěťových přístrojů určených pro průmysl, stavebnictví i obnovu a modernizaci instalací. Některé z nich můžete najít také v budovách občanské výstavby, rodinných domcích, nebo na chalupách. Od konce loňského roku společnost ABB s.r.o., Elektro-Praga zajištuje kompletní výrobu průmyslových vidlic a zásuvek, obsahující zhruba tisíc typů přístrojů. Tím se zrychluje dodání a výrazně snižuje cena těchto produktů na českém i zahraničním trhu.

 a1

Novinky v domovních komunikacích

Řada domovních telefonů ABBWelcome, resp. domovní telefon s displejem, proniká do další designové řady, tentokrát se jedná o stále žádané Tango®. Další významnou skupinou přístrojů jsou přístroje pro kontrolu vstupu, tedy snímač karet, pracující na frekvenci 13,56 MHz, kódová klávesnice a snímač otisku prstu. Tyto přístroje lze instalovat samostatně nebo v kombinaci s dalšími přístroji, kde nahrazují tzv. základní tlačítkový modul. Nově přibyly do nabídky i karty a identifikační přívěsky pro obě pracovní frekvence, 125 kHz i 13,56 MHz. Pro snímače jsou nyní nabízené v obou systémech domovních telefonů. Poslední novinkou je nová generace IP Gatewaye, tedy verze 3.0, která funguje moderním způsobem přes portál My Busch-Jaeger a je nezávislá na komunikačním prostředí, plně dostačuje konektivita na internet.

 a2                      a3

 

Inteligentní elektroinstalace Ego-n® rozšířena o nový Modul logických funkcí

Inteligentní elektroinstalace Ego-n® je určena pro novostavby i rekonstrukce a navržena pro všechny, kteří přemýšlejí o vyšším komfortu a úsporném provozu svého bydlení. Významnou novinkou, která letos rozšíří řadu přístrojů inteligentní elektroinstalace Ego-n®, je nový Modul logických funkcí. Ten přináší nejen podstatné vylepšení funkcionality, ale i úsporu pořizovacích nákladů na instalaci. Objednací číslo nového Modulu logických funkcí je 3270-C06400.

 a4

Moderní ovládání osvětlení

Mezi další novinky, které se společnost ABB představila na Amperu, patří nové snímače přítomnosti pro systém ABB i-bus® KNX. Nové snímače přítomnosti nabízejí zcela originální design, vynikající detekční schopnosti a nové možnosti v nastavení aplikačního programu. Jsou nabízeny ve dvou velikostech Busch-Präsenz Mini KNX a Busch-Präsenz KNX. Kromě velikosti se tato provedení liší různou oblastí zachycení jak sedících, tak stojících osob, při dané montážní výšce. Obě velikosti snímačů jsou nabízeny ve dvou verzích, základní a premium s rozšířenými funkcemi. Vidět, a přitom nebýt viděn, to je to, co nejlépe charakterizuje nové snímače přítomnosti ABB i-bus® KNX. Plochý design a barevné varianty, bílá a hliníková stříbrná, plně ladí s interiérem, aniž by byly sníženy detekční vlastnosti. Řadu snímačů přítomnosti vhodně doplňuje snímač pohybu Busch-Wächter® Sky KNX pro instalace na zvýšené stropy. Všechna provedení jsou jednoduše upevnitelná do dutých stropů pomocí pružinové svorky, anebo s využitím elektroinstalačních krabic je možné je montovat na povrch.

 a5

Pestrý design, pro pestrý život

Výjimečná vypínačová rada Levit® vznikla ve spolupráci s předním českým designerem Janem Čapkem. V nabídce je 11 barevných kombinací, počínaje standardní bílou, přes odstíny kávové a metalické, až po pastelové svítivé barvy. Tyto kombinace upoutají všude, kde se objeví. Hlavní umění designu Levit® spočívá nejenom v pestrých barvách a univerzálním designu, ale především v možnosti kombinovat spodní díly s horními. V designové řadě Levit® najdete veškeré přístrojové vybavení, které je potřeba pro moderní elektroinstalaci – spínače všech řazení s orientací i signalizací řešenou LED, žaluziové spínače, datové zásuvky, televizní zásuvky, ale i moderní kryty pro HDMI, či USB zásuvky. Naleznete zde také moderní elektronické přístroje, které dnes již nemohou chybět v žádné elektroinstalaci, jako jsou stmívače, včetně verzí pro LED zdroje, digitální termostaty, pohybové senzory a FM rádio do zdi. 

a6